Fenerbahçe Cephesinde Son Gelişmeler

Bu hafta sonu başlayacak olan Süper Lig öncesi son hazırlık maçını Kadıköy’de yapan Fenerbahçe, Cagliari ile karşı karşıya geldi ve sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrıldı. Valbuena’nın tek golüyle bu hazırlık maçından galibiyetle ayrılan Fenerbahçe’de henüz yüzler gülmüyor.

UEFA Avrupa Ligi eleme maçları ve hazırlık maçlarında izlediğimiz Fenerbahçe’de geçen seneye göre ciddi değişiklikler yaşanırken, bu da gözle görülür bir şekilde ortaya çıktı.

Tüm oyun sistemini değiştiren ve daha çok ön alanda presle oyuna başlayan takım, muhtemelen bu sezon da bu şekilde devam edecek ancak Aykut Kocaman’nın henüz memnuniyetsiz durumu giderilmiş değil.

Takım savunması için sigorta olan Kjaer’in Sevilla’ya satılması sonrasında bu bölgede sıkıntı yaşayan ve henüz bu noktaya transfer yapmayan Fenerbahçe, her an bu bölgeyi doldurabilir. Bununla beraber özellikle son oynanan UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasında takımın sol tarafında yaşanan eksiliğinde bir iki gün içerisinde halledilmesi gerekiyor.

Her ne kadar milli takımın 2 sol bekini kadrosunda bulundursa da özelikle takıma hücum anlamında destek veremeyen bu iki oyuncu uzun süreli lig maratonunda Aykut Kocaman’ın başını daha da çok ağrıtabilir.

Fenerbahçe’de asıl beklenen gelişme ise forvet konusu. Arsenal’den Lucas Perez’in uzun zamandır peşinde olan Sarı Lacivertli yönetim bu oyuncunun peşini bırakacak gibi de durmuyor. Özellikle Aykut Kocaman’ın oyun sistemine uyum sağlayacak olması sebebiyle bu oyuncunun üzerinde durulması da, transferin gerçekleşme olasılığını daha da artırıyor.

PSG’den transferi gündemde olan Ben Arfa’yla ilgili de sona yaklaşan Fenerbahçe, oyuncunun kulübüyle arasında olan problemi çözmesini bekliyor. Fransız basının yer alan haberlere göre de oyuncu bu konuyu halletmiş ve yeni takımı için gün sayıyormuş.

Hafta arası Başkan Aziz Yıldırım’ın yaptığı açıklamayı hatırlayacak olursak, Başkan bu hafta içerisinde 4 yeni ismin kadroya dahil edileceğinin sinyallerini vermişti. Büyük bir aksilik çıkmazsa lige başlamadan Sarı Lacivertli takımın yeni oyuncularına hoş geldin diyebiliriz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna