Fenerbahçe Bıraktığı Yerden Devam Ediyor

Süper Lig’de ilk yarının sonlarına doğru 6 maçlık süreçte gösterdiği performansla yukarıya doğru çok ciddi bir çıkışa geçen Aykut Kocaman yönetiminde ki Fenerbahçe, 2.yarının ilk maçında da kendi sahasında Göztepe’yi konuk etti.

Karşılaşma öncesi ilk yarının önemli takımlarından biri olan konuk Göztepe’nin dirençli bir performans göstereceğini umuyorduk ve dediğimiz gibi de Tamer Hoca’nın öğrencileri Kadıköy de etkili bir oyun sergilediler.

İlk yarıda Fernandao ile 1-0 öne geçen Fenerbahçe, ilk yarıyı bu şekilde tamamladı. 2.yarıda ilk yarıya oranla oyuna biraz daha ağırlığını koyan Göztepe, skorda dengeyi sağladı.

Golün ardından ataklarını yoğunlaştıran Fenerbahçe, bir ara Göztepe kalesini abluka altına almış olsa da aradığı golü bir türlü bulamadı. Oyunun son dakikalarında ise Dirar’ın getirdiği topu, defansın desteğiyle de kaleye gönderen Soldado, Fenerbahçe’nin 3 puanı almasına yardımcı olan oyuncu oldu.

Böylece 2.yarının en önemli maçlarından biri olan Göztepe karşılaşmasını 3 puanla kapatan Sarı Lacivertli takım, kritik bir virajı kayıpsız atlatmış oldu.

90 dakika boyunca zaman zaman bireysel hatalar yapma konusunda da başarılı olan Fenerbahçe, aslında şanslı olduğu bir haftayı da geride bırakmış oldu. Muhtemelen Aykut Hoca, bu hafta da yapılan bu hataların önüne geçmeye çalışacaktır.

BONUS: 350TL
Oyna