Fenerbahçe Avrupa’ya Veda Etti !

Karşılaşma öncesi yazdığımız yazıda da Fenerbahçe’nin oyunu ilk yarıda gol yemeden-gol atıp bitirmesi gerektiğini yazmıştık ancak Sarı Lacivertli takım ilk yarıyı 1-1 berabere bitirerek, ilk 45 dakikada maçı bitirmiş oldu.

Hollandalı teknik adamla işleri düzelteceğini düşünen Fenerbahçe, dibe vurdu. Bu hafta Krasnodar maçının ardından oynayacağı Gaziantep ve Kayserispor maçının da bu karşılaşmaya bağlı olduğunu yazmış ve özellikle Advocaat’ın geleceğinin de bu karşılaşma üzerinden değerlendirileceğini belirtmiştik.

Teknik Direktör, maçı kaybetmesi bir yana maçın ardından yaptığı basın toplantısında da verdiği demeçlerle çok konuşulacak. Toplantının başından sonuna kadar, yenilginin sorumluluğunu üzerine almayan Advocaat, özellikle yönetimi ve futbolcuları suçlayarak, takımın yetersizliğinden bahsetti.

Hatırlayacak olursanız yönetim bundan yaklaşık 1,5 hafta önce Hollandalı teknik adama gelecek sezon için de çalışma teklifinde bulunmuş ancak hoca düşünmek istediğini belirterek, süreci yaymıştı.

Dünkü basın toplantısını ve alınan bu mağlubiyeti değerlendirdiğimizde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın buna tepkisiz kalacağını düşünmüyoruz. Gaziantepspor maçına kadar ya da bu deplasmanda alınacak mağlubiyetin ardından Adocaat’ın ülkesine dönmesi an meselesi olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Oyun olarak baktığımızda da Fenerbahçe adına iyi şeyler söylemenin zor olduğunu belirtelim. Skrtel’in savunmada yaptığı hatayı iyi değerlendiren Smolov, ki karşılaşma öncesi konuk ekibin en önemli silahı olduğunu yazmıştık, attığı golle Fenerbahçe’nin tüm oyun gücünü düşürdü ve takımın tekrardan kendine gelmesi 20 dakikayı buldu.

Geçen bu sürede rakibin 1.bölgesinde üretkenlikten uzak olan takımın zaten gol atmasını beklemek de hayal olurdu. Orta sahada da Alper Potuk’un verimsiz oyunu, takımın bir türlü istediği seviyeye çıkmasına engel oldu. Tabii bu durumu sadece ek bir futbolcu üzerine de bağlamak yanlış olacaktır. İşin açıkçası iki maçı da doğru oyunla oynayan Krasnodar, bu turu geçerek son 16’ya kalmayı başardı. Şimdi Fenerbahçe Pazar Günü deplasmanda oynayacağı Gaziantepspor karşılaşması için geri sayıma başladı.

Fenerbahçe’nin maçlarına yabancı bahis sitelerinin verdiği oranları takip etmek istiyorsanız tıklayın.