Fenerbahçe Avrupa'da Sahne Alıyor

Şampiyonlar Ligi 3.tur ön eleme karşılaşmasında Portekiz’de 1-0 kaybettiği Benfica maçının rövanşına bu akşam Kadıköy’de çıkacak olan Fenerbahçe sezonun en önemli mücadelelerinden birine çıkacak.

Takım bu karşılaşmayı eğer kazanacak olursa mental anlamda bu takımın durumuna ciddi anlamda etki edecektir. Bununla beraber bu turun ardından gelecek olan Paok veya Spartak Moskova takımlarından biri Fenerbahçe’nin bir diğer turdaki rakibi olacak ama bu iki takımından Benfica’dan kumaş anlamında daha sıkıntılı olduğunu belirtmemiz gerekiyor.  

Bununla beraber bu turun geçilmesi halinde yeni teknik direktörü ve yeni başkanıyla ilk somut başarısını elde edecek olan takıma bu ciddi anlamda iyi gelecektir. Bu nedenle de takım bunun konsantrasyonuna bir şekilde ulaşmış olacaktır.

Portekiz de oynanan karşılaşmada biraz daha savunma ağırlıklı oynayan ve kaptığı topları etkili hücumlarla değerlendirmek isteyen Sarı Lacivertli takım bunu yaparken açıkçası biraz zorlanmıştı ancak bu akşam hücum anlamında daha da aktif olan bir Fenerbahçe takımını izlemeye hazırlıklı olmamız gerekiyor. Oyuna da bu anlamda iyi başlayacak olurlarsa tur hayal olmayacaktır.

Tabii bunu yaparken Benfica’da kendi sahasında elde ettiği 1-0’lık skor avantajını en iyi şekilde değerlendirmek isteyecektir. Bunu yaparken de bu kez savunma planlarını daha öne koyan taraf muhtemelen Benfica olur ve kaptığı topları da ön alanda değerlendirmek için elinden geleni yapacaktır. Benfica’nın ön alan oyuncularına baktığımızda da bunu yapabilme potansiyellerinin çok yüksek olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Zaten eğer ilk golü yiyecek olan takım Fenerbahçe olursa bu akşam gollü bir mücadele izleyecek olmamız kaçınılamaz.

Fenerbahçe’nin bir şekilde rakibi kendi alanine boğarak orada kaptırdığı topların ardından toparlanırken de ilk hamleyi doğru yapması gerekecek. Bunu yaparsa Fenerbahçe’nin kendi sahasında kendi taraftarı önünde skor üretmemesi için tek bir neden görünmüyor.

İlk golü bulan taraf eğer Fenerbahçe olursa da bu kez Benfica açılacaktır ve oyunun temposu da bununla doğru orantılı olarak artacaktır. Bu akşam oynanacak olan bu zorlu mücadelede her ne kadar Sarı Lacivertli takım iç sahada avantajlı gözüküyor olsa da Benfica’nın kanat oyuncularına da dikkat etmesi gerekecek.

BONUS: 350TL
Oyna