Fenerbahçe Avantajlı!

Spor toto Basketbol Ligi’nde bildiğiniz gibi Fenerbahçe ve Beşiktaş final karşılaşmalarına başladı. İki maçta rakibini yenen Fenerbahçe, şu anda seride avantajlı olan tarafta ve iki maçta oynanan oyuna da baktığımızda kupayı alacak gibi duruyor.

İlk maçta Beşiktaş’ın agresif savunması karşısında zorlanmış olsa da, ilk devrede oyununu kabul ettiren Fenerbahçe, ilk çeyreği 9 sayı önde kapattı ve oyunun geneline de hakim olmayı devam ettirdi.

İkinci çeyrek dilimde savunmadaki oyununu ön alana da taşıyan Beşiktaş, bu dilimde etkili olsa da bu kez de Fenerbahçe bulduğu 3’lüklerle etkili olunca, oyunu rakibine vermemiş oldu ve maçı 75-69 kazanmayı başardı.

2.maça da agresif başlayan Beşiktaş, bu kez ilk çeyrek dilimde Fenerbahçe ile kafa kafaya mücadele etti ancak bu direniş 2.çeyrek dilime kadar sürdü ve Sarı Lacivertli takım bu periyoddan sonra oyuna ağırlığını koyarak, çift haneli sayılara geçti.

Sezon boyunca oyun disiplininden kopmayan Fenerbahçe Basketbol takımı, genel olarak oyununu tüm dilimlerde etkili olacak şekilde oynamaya çalışıyor ve hem tecrübeli hem de etkili oyuncularla skor üretirken, bir yandan da savunmada başarılı işlere imza atıyorlar. Tabii bu sene gelen Euro Lig şampiyonluğunun da takıma ekstra bir güven getirdiğini ekleyecek olursak, Fenerbahçe’nin sırrı ortaya çıkmış oluyor.

Tüm bunlarla beraber bir de Obradovic’in takıma olan katkısını da es geçmek doğru olmaz. Serinin ilk maçında savunmada yaşadıkları sıkıntının ardından, 2.maçta daha da agresif bir savunma anlayışı ile mücadele etmeleri koçun bu alandaki başarısı oluyor.

Serinin 3.maçı 14 Haziran’da Akatlar’da oynanacak ve Beşiktaş’ın skora ortalıkta ilk adımı atabilmesi için bu karşılaşmadan mutlak galibiyetle çıkması gerekecek.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna