Fenerbahçe 3 Puanla Tanışmış Oldu

Süper Lig’in 3.haftasında konuk olduğu Gençlerbirliği deplasmanından 3 puanla dönen Fenerbahçe, bu süredeki ilk galibiyetini de almış oldu.

Vardar maçının ardından moralsiz beklediğimiz Sarı Lacivertli takım, bizi yanıltmadı. Oyuncular her ne kadar istekli olsa da, takım ruhunda bir takım sıkıntılar vardı ve bu da net bir şekilde gözüküyordu.

Tabii tüm bunların arasında yine Fransız oyuncu Valbuena’ya ayrı bir parantez açmak gerekiyor ki, o da oyuncunun şu ana kadar oynanan karşılaşmaların genelinde takımın en iyisi olması.

Gençlerbirliği karşılaşmasında da elinden geleni ortaya koyan 33 yaşındaki yıldız oyuncu ne kadar çalışmış olsa da, takımın diğer oyuncularının sıkıntılı olması ve henüz komple bir oyunu kaldıracak duruma gelememiş olması Fenerbahçe’nin ileri gitmesine bir türlü izin vermiyor.

Burada hücum anlamında eksiklik olmasının en büyük sebebi takımın omurgasının yani orta sahasının ciddi anlamda alarm vermesi durumu ve bu durum da hemen hemen her karşılaşmada Fenerbahçe’yi sıkıntıya sokacaktır.

Duran bir orta saha modellemesiyle oynayan Fenerbahçe’nin dirençli takımlar karşısında işi çok daha zor olacaktır.

Dün kırmızı kartla 10 kişi kalan ve bu eksikliğe rağmen Fenerbahçe’ye pozisyon vermeyen Gençlerbirliği nerdeyse Sarı Lacivertli takımın bütün defolarını da ortaya çıkarmış oldu.

Karşılaşma boyunca kaleye sadece 3 isabetli şu atabilen ve bunu da kadro olarak kendinden çok daha sıkıntılı olan bir takıma karşı yapabilen Aykut Kocaman’ın öğrencileri, eğer böyle giderse bu kötü görüntüden uzun bir süre daha kurtulamayacaktır.

Aykut Kocaman’ın ne yapıp edip acilen bir plan değişikliğine gitmesine gerekiyor. Dün sahaya ilk 11’de çıkan Giuliano ve Soldado’nun oldukça etkisiz bir görüntü çizmesi, ileride beklenen iyileştirme durumu içinde sanki olmayacakmış hissiyatı yaratıyor.

Tabii bunu muhakkak Fenerbahçe teknik heyeti değerlendiriyordur. Bu nedenle de transfer dönemi bitmeden Sarı Lacivertli takıma katılacak olan yeni oyuncular görürseniz şaşırmayın.

BONUS: 350TL
Oyna