Fenerbahçe, 3 Puanı Kaptı

Süperlig’in 28.haftasında sahasında kümede kalma mücadelesi veren Osmanlıspor’u ağırlayan Fenerbahçe, iç sahada rakibini 2 tartışmalı golle geçerek bu haftayı da 3 puanla kapamayı başardı.

İlk yarıda her zaman olduğu gibi pek de istediği oyunu ortaya koyamayan Sarı Lacivertli takım yine savunmanın ön planda olduğu bir kurguyla yer aldı.

Tabii bu durum sadece spor otoriteleri tarafından değil artık çoğu kesimin canını sıkan bir durum haline gelmeye başladı. İlk yarıda oyunu ön Alana taşıyamayan Fenerbahçe’nin bu problem ne şekilde halledeceği ise ciddi bir soru işareti.

Bunun yanı sıra bu oyunla 4 maçtır gol yemeyen Sarı Lacivertli takımın doğru bir yolda olduğunu da dile getirmek gerekiyor. Sonuç olarak oyunu farklı da kazansan normal de kazansan aynı puanı alıyorsun. Zaten sıkıntılı süreçte burada başlamış oluyor; çünkü 52 bin kapasiteli Fenerbahçe stadyumuna 22 bin kişi geliyorsa burada ciddi anlamda bir sıkıntı var demektir. Üstelik takım şampiyonluğa gidiyor.

Belli ki Fenerbahçe gol yemese de oynanan oyundan kimse memnun değil. Bu da sezon sonunda Aykut Kocaman ile yola devam edilip edilmeme konusunda radikal bir kararın ortaya çıkabileceği anlamına geliyor.

Maçın ardından basın toplantısında da enteresan açıklamalar yapan Aykut Kocaman, artık günümüz futbolunda iyi oyuna gerek olmadığını ve kazanmanın yeterli olduğu bir oyun formasyonuna ihtiyaçları olduğunu dile getirerek, bu hafta yine çok konuşulacak bir açıklamanın altına da imza atmış oldu. Ayrıca bu galibiyetle Galatasaray’la olan puan farkını da 3’e indirdi ancak Sarı Kırmızılı takımın bir maçının eksik olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna