Fenerbahçe 27 Temmuz’a Hazırlanıyor

2.etap kamp çalışmalarını bitirip dönen Fenerbahçe de geçen seneye oranla önemli değişikliklerin olduğunu belirtmek gerekiyor.

27 Temmuz da UEFA Avrupa Ligi’nde Sturm Graz’la eşleşen Fenerbahçe, bu maça kadar da çalışmalarına devam edecek.

Bu süreye kadar da yakından takip ettiğimiz Fenerbahçe cephesinde, en büyük değişiklik takımın geçtiğimiz sezona oranla oyunu daha önde karşılayıp, top kazanma hızının daha yüksek olduğunu gözlemlemek oldu. Geçen sezon rakibi geride bekleyerek hücumda etkili olmaya çalışan takım, bu sene prese ön alanda başlayarak, top kapma hızını daha da arttırdı. Tabii öne daha da hızlı bir oyuncu aldığında muhtemelen bu süre daha kısalacaktır.

Geçen sene iç sahada kaybedilen çoğu maçta özellikle bu konuda çok ciddi sıkıntılar yaşayan takımın, bu sene aynı zorluğu çekmeyeceği net bir şekilde ortada ancak oyunu sete dönüştürdüklerinde ileride henüz bunları olumlu bir şekilde kullanacak oyuncunun olmaması sıkıntılı bir durum.

Şu anda set oyunun oldukça üst seviye oynayan Barcelona’nın bile geçen sezon oynadığı set hücumlarından pek fazla geri dönüş alamadığını biliyoruz ancak sezonu şampiyon olarak tamamlayan Real Madrid’in bunun tam aksine oynadığı oyun daha çok işe yaradı.

Modric önderliğinde hızlı presle top kazanmak hızı oldukça düşük olan Real Madrid, kaptığı toplarla da hücuma hızlı bir şekilde çıktığı için bolca gol bulmuştu. Tabii bu oyuncuların tarzıyla da ilgili bir durum; çünkü oyuncuların hepsi bitirici olmakla beraber oyunun içinde bir o kadar da hızlı olan oyuncular.

Fenerbahçe’nin de bu sene yaptığı transferlere baktığımızda, oyuncuların aşağı yukarı bu tarzda oyuncular olduklarının altını çizebiliriz. Özellikle son yapılan Isla transferi bunun en net örneği oldu. Tabii lig başladığında hem Fenerbahçe’nin hem de diğer tüm takımların oyun derinliklerini daha da detaylı incelemiş olacağız ancak şimdiden söylemekte fayda var; Fenerbahçe bu sene iç saha maçlarına geçen seneye göre çok daha farklı olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna