Fatih Terim Öğrencileri Topluyor

Galatasaray’a geldiği günden bu yana milli takımda çalıştığı gurbetçi oyuncuları takıma toplamaya çalışan deneyimli teknik adam, şimdi de gözünü Celta Vigo’da forma giyen Emre Mor’a çevirdi.

İlk kez Fatih Terim döneminde Avrupa Şampiyonası kadrosuna dahil olan ve milli formayla tanışan oyuncu, B.Dortmund’ta beklenen grafiği yakalayamayınca soluğu La Liga temsilcisi Celta Vigo’da almıştı.

La Liga’da şu ana kadar geldiğimiz sürede genelde oyuna sonradan giren oyuncu, takımda ilk 11’in değişmez bir adamı değil önemli bir hamle oyuncusu haline geldi. Tabii oyuncuyu tanıdığımız kadarıyla söylememiz gerekir ki, Emre Mor bu durumdan mutlu olacak bir oyuncu değil.

Bu durumu da avantaja çevirmek isteyen Fatih Terim’in oyuncuyu aradığı ve takımında görmek istediği Galatasaray’da bugün öne çıkan başlıklar arasında yerini aldı. Sarı Kırmızılı takımında şu anda genel mali durumundan dolayı bu oyuncuyu kadrosuna katma şansı pek yok ancak satın alma opsiyonlu kiralama durumunu değerlendirebilir. Galatasaray böyle bir hamle yapmış olursa da özellikle hücum anlamında daha da kuvvetlenecektir.

Galatasaray’da yaz transfer döneminin bitmesine çok kısa bir süre kala Tudor’un isteğiyle Karabükspor’dan alınan sol bek Latovlevici ile yollarını ayırıyor. Sivasspor’la anlaşma sağladığı ileri sürülen oyuncuyu, teknik direktör Samet Aybaba’nın ısrarla istediği belirtilirken, oyuncunun da Galatasaray’ın yoğun bir şekilde bu bölgeye transfer yapacak olmasından dolayı rahatsız olduğu ve oynayacağı bir takıma gitmek için gelen teklifi kabul ettiği de belirtildi.

Böylece Galatasaray’da bu bölgeye yapacağı transfer için bir adamı eksiltmiş oldu. Artık Juventus’un sol bek poziyonu için yapacağı hamleden sonra, ki eğer böyle bir durum gerçekleşecek olursa Galatasaray’da uzun süredir peşinde olduğu Asamoah’ı kadrosuna katacaktır.

Tudor döneminde kadro dışı bırakılan ve sezon başı lisansı çıkmayan sol bek Hakan Balta içinde izin çıktı. Fatih Terim kadroya yer alan genç oyunculardan birini listeden çıkararak deneyimli oyuncuya 2.yarı için şans verecek.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna