Fatih Terim Görevinden Ayrıldı

Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim dün akşam saatlerinden görevinde ayrıldı. Futbol Federasyonunun resmi sitesinden yapılan açıklamada, iki tarafında anlaşarak ayrıldığı vurgulanırken, işin özünün bu şekilde olmadığı gündemde en çok yer alan haberler arasında.

Avrupa Şampiyonası’ndan beri bir türlü kimsenin barışamadığı Terim ve O’nun üzerinden gelişen spekülasyonlar en son geçtiğimiz aylarda Arda Turan’ın Milli Takımdaki kariyerini noktalamasına kadar gelmişti. Yani bir türlü sular durulmuyordu.

Sonrasında Fatih Hoca’nın futbol dışında başka bir olaylarla da gündeme gelmesi ve basını da karşısında alması ve devamlı milli takımın gündemde olması durumu da her iki tarafa da zarar verdi.

Bunun sonucunda da zaten beklenen karar alındı ve deneyimli teknik adam görevinden ayrıldı. Tabii konunun perde arkasıyla ilgili gelişmeler, olay henüz taze olduğu için açıklanmadı. Muhtemelen ilerleyen günlerde olayın perde arkası da açıklığa kavuşacaktır.

Şimdi konuşulan konu ise, yeni teknik direktörün kim olacağı konusu; bu konuyla ilgili de herkesin tahmin edeceği üzere ilk olarak adı geçen isimlerin başında Şenol Güneş geliyor. 2002 Dünya Kupası’nda takımı Dünya 3.yapan Beşiktaş’ın hocası, tekrardan gündeme gelmesi de normal ancak konu üzerine açıklama yapan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın böyle bir durumun olmayacağı şeklinde açıklama yapması; ayrıca Şenol Hoca’nın da hemen hemen aynı cevabı vermesi, bu olayı şimdilik durdurur gibi görünüyor.

Grup maçlarında çok önemli sınavlara çıkacak olan Türk Milli Takımı, bu konuyu da acilen halletmesi gerekecek. Birkaç gün önce Fatih Terim’in yardımcılığına getiren Mehmet Özdilek’in de takımın başına getirileceği konuşulan bir diğer konu olarak ön plana çıkıyor. Bu konuya dair bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna