Eredivise Gecenin Programı

Eredivise de hafta arası maçlarında, dün Zwolle ve Alkmaar oynadıkları sahadan 1’er puanla ayrılırken, Twente konuk olduğu Breda deplasmanından puanla ayrılmayı başardı.

Tabii zirve yarışında Eindhoven’ın peşinde olan Alkmaar bu mücadeleden puanla ayrılmış olsaydı, yukarıdaki durumda daha farklı bir hal alabilirdi ancak böyle olmadı.

Gecenin karşılaşmalarında;

Groningen – Eindhoven

Geçen haftanı sonucu merak edilen karşılaşmalarından bir olan ve önem seviyesi de oldukça yüksek olan karşılaşmasında, Ajax’a mağlup olan konuk ekip bu hafta kazanmak zorunda. Hem oyun olarak hem de kadro olarak çok daha iyi olduğu rakibi karşısında oyunun favorisi Eindhoven olacaktır.

Vitesse – Willem

Bu hafta sonu iki takımda maç yapsaydı belki farklı bir durumdan söz edilebilirdik ancak bu iki takımdan sadece bir tanesi sahaya çıktı ve o da konuk ekip oldu. Hava şartlarından dolayı ertelenen karşılaşmada Vitesse hafta sonunu boş geçmiş oldu. Bu nedenle de bu karşılaşmaya fizik olarak daha iyi çıkacak olan ev sahibi, karşılaşmanın favorisi olacaktır. İki takımın karşılıklı skor üreteceğini de düşünebiliriz.

Venlo – Utrecht

Konuk ekipte bu hafta hava şartlarından etkilenerek, hafta sonunu dinlenerek geçirdi ancak ev sahibi takımda böyle bir durumdan söz edemiyoruz. Ayrıca konuk ekip rakibine göre yine çok daha önde olan bir takım ve bu karşılaşmada da favori olacaklardır. Tabii ev sahibi kendi sahasında oynayacak olmasından dolayı da skor üretimine katkı yapabilir. Bu ayrıntı da maçın dinamiğinin içinde olacaktır.

Den Haag – Roda

Konuk ekip ligin dibine demir atmış durumda ve öncelikli amaçları toplayabildikleri kadar puan toplayı buradan kurtulmak ancak bunun olması için çok daha fazlasını vermek zorundalar. Ev sahibi kendi sahasında maçın oynayacağı karşılaşmada maçın mutlak favorisi olacaktır. Konuk ekip dirençli bir oyun sergileyip skor üretebilir ama oyunu kazanamaz.

Feyenord – Heerenveen

Hafta sonunu hava şartlarından dolayı boş geçen bir başka takım Feyenord oldu. Aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nden de elenen takımın artık tutunacağı tek dal Eredivise oldu. Hem hafta sonu dinlenmiş olması hem de artık kazanmak zorunda olan ev sahibi, bu karşılaşmayı boş geçmeyecektir. Feyenord kazanır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna