El Classico da Kazanan Barça Oldu

La Liga da bildiğiniz gibi bu hafta El Classico vardı. Real Madrid ve Barcelona’yı karşı karşıya getiren bu mücadelede kazanan taraf konuk ekip Barcelona oldu.

Karşılaşma öncesi Barcelona’nın açtığı puan farkından dolayı kazanması gereken taraf ev sahibi Real Madrid olmalıydı ancak oyun anlamında özellikle 2.yarıda çok daha doğru işlere imza atan konuk ekip sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılarak, puan farkını ezeli rakibiyle daha da açtı.  

İlk yarıda Real Madrid biraz daha aktif olan taraf gibi gözüktü ve yıldızı Ronaldo ile pozisyonlar bulmaya çalışsa da bunlarda başarılı olamadı. 2.yarıda ise Barcelona, Real Madrid’in te 2.yarıda iyice oyundan düşmesinin ardından sazı eline aldı ve bir dahad da bırakmadı. Yediği ilk golden sonra oyundan iyi kopan Real Madrid, buradan sonrasını da toparlayamadı ve rakibine 3-0 mağlup olarak, önemli bir çelme yemiş oldu. Alınan bu sonucun ardından, Barcelona puan durumunu 45’e yükseltirken, Real Madrid ise 31’de kaldı.

Bu da demek oluyor ki Barcelona ligin 2.yarısında çok daha rahat edecek. Şu anda en yakın rakibiyle olan puan farkı 9 olan takım, bu farkı muhtemelen koruyacaktır. Ligin geniş kapsamlı ilk yarı değerlendirmesi için yarını da bekleyebilir ve 2.yarı için anahtar olacak bazı ip uçlarını yine buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna