Dünya Kupası’nda Yıldız Geçidi

14 Haziran’da Rusya ve Suudi Arabistan’ın başlama vuruşu ile start alacak olan Dünya Kupası bakalım bu sene her zaman olduğu gibi kendi yıldızını çıkartacak mı yoksa zaten yıldız olan oyuncuların damga vuracakları bir kupa mı olacak bunu hep beraber göreceğiz.

Tabii performans beklenen yıldızları bu yazımızda toplayacağız ve turnuvayı kaçıran yıldızlara da ayrı bir parantez açacağız.

A Grubu

Rusya,Suudi Arabistan,Mısır,Uruguay

Bu grupta muhtemelen Uruguay’da Suarez ve Cavanni turnuvada çıkış yapması beklenen oyuncular arasında yer alıyorlar. Suarez Barcelona’da Cavanni’de PSG’de bu sene iyi bir sezon geçirdiler. Muhtemelen bu grupta da takımlarını taşıyacaklardır.

Bu grubun en kilit ismi ise Mısırlı oyuncu Salah olacak. Bu sene Liverpool’u Premier Lig’de taşıyan ve inanılmaz bir performans sergileyen oyuncu, bu kupada da tüm dikkatleri üzerine çekebilir. Liverpool’da partnerleri Mane ve Firmino ile iyi anlaşan oyuncunun, ülke takımında böyle bir üçgene sahip olamaması sıkıntı yaratabilir ama Salah yine de bu turnuvanın bir anda gözbebeği olabilir. Rusya’da ise özellikle grup maçlarında damga vurması beklenen oyuncu Smolov.

Grup B

İran,Fas,İspanya,Portekiz 

Bu grupta zaten favori olarak gösterilen iki takım olduğu için, ön plana çıkacak oyuncular arasında, Portekiz’den Ronaldo, İspanya’dan da David Silva olabilir. Tabii iki takımın da kadrosunda üst düzey oyuncular bulunuyor ama bu iki oyuncunun durumları farklı olacaktır.

Grup C

Avusturalya,Danimarka,Peru,Fransa

Fransa’nın olduğu bir grupta diğer oyunculardan bahsetmek biraz zor olacaktır ama, bu sıralamada Danimarka forması giyen Eriksen’i ayrı bir yere koyabiliriz. Bu sene Tottenham formasıyla ekstra bir performans sergileyen oyuncu, turnuvanın gizli yıldızlarından biri olabilir.

Grup D

Arjantin,İzlanda,Hırvatistan,Nijerya

Bu grupta da Arjantin forması giyecek olan Messi ve Higuain bu gruba damgalarını vurabilirlar ancak bu durum takımın komple performansının nasıl olacağı ile ilgili olacak bir durum. Bu durum da Arjantin’in sıkıntı yaşama durumu da var. Hırvatistan milli takımında ise Mandzukic’in adını sık sık duyabiliriz.

BONUS: 350TL
Oyna