Dünya Kupası’nda Almanlara Seks Yasak

Alamancılar
Futbolun en büyük turnuvasına sayılı günler kala, bu büyük organizasyonda top koşturacak oyunculara gelen yasaklar dikkat çekiyor.

Uzun yıllardır, Dünya Kupası’nda ter döken oyuncular için turnuva boyunca seksin yasaklanması ilgi gören haberlerden biri olurdu. Ancak geçen zaman içinde yasakların çeşidi de değişiyor.

Bu yıl Rusya’da Dünya Kupası’nı kaldırmaya en yakın takımlardan biri olarak görülen Almanya’da teknik direktör Joachim Löw oyuncularına organizasyonun sonuna kadar seks yapmalarını yasakladı. Löw, oyuncuların aldığı yasakların nedenlerini bildiğini belirtirken, “Hepsi bir yapbozun parçası gibi. Hiçbir oyuncu takımdan büyük değildir” dedi.

Dünya Kupası’nda Seks, Sosyal Medya ve Alkol Yasak

Deneyimli hoca oyuncularının aileleriyle vakit geçirebileceğini ancak bu sürede eşleri ya da sevgilileri ile seks yapamayacaklarını ifade etti.

Alman takımına ayrıca alkol de yasaklandı. Normalde Almanlar birlikte içki içmenin takım olma sürecinde bir artı yarattığını söylese de bu defa içki içemeyecekler. İşin ilginç kısmı oyunculara bir bardak bira veya şarap izni verilmiş durumda ama turnuva boyunca içkiye ulaşım imkanları yok.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Seks ve alkol yasağından daha fazla öne çıkan ise Löw’ün oyuncularına sosyal medyayı da yasaklamış olması. Oyuncuların Dünya Kupası boyunca mümkünse sosyal medya ile ilgilenmemesi isteniyor. Otelden ve soyunma odasından fotoğraf paylaşımı ise kesinlikle yasak.

Panzerlerin bu yasağı almasının başlıca sebebi ise bir şekilde taktiklerinin ve oyunlarının sosyal medya aracılığıyla yayılma ihtimali. Özellikle soyunma odasında son taktiklerin çizildiği tahtanın bir görüntüsünün yayınlanması istenmiyor.

Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak ayrıca kimi farklı sorunlara da neden oluyor. Bunların başında da, Türk kökenli oyuncular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile çektirdikleri fotoğrafların başka eleştiriler getirmesi gösteriliyor.

Almanya’nın seks yasağının bir benzerini Nijerya da uyguluyor. Ancak, Nijeryalı oyunculara sadece Rus kadınlarla birlikte olmak yasak. Teknik direktör Gernot Rorh bu yasağın sadece kız arkadaşı Rus vatandaşı olan kaptan Mikel için geçerli olmadığını belirtiyor.