Dünya Kupasına Yakın Plan

Kupada G Grubu

Dünya Kupası açılış mücadelesi A Grubu takımlarından Rusya ve Suudi Arabistan maçıyla başladı. Karşılaşma öncesi ev sahibi Rusya’nın avantajlı olacağını dile getirmiş ve eğer ev sahibi maça yüksek konsantrasyonla başlarsa, ilk maçtan 3 puan alma olasılığının oldukça yüksek olduğunu dile getirmiştik.

Açıkçası Suudi Arabistan takımının beklentilerinin çok altında kaldığını belirtmekte gerekiyor. Bu turnuvada atacakları 1 gol bile onlar için önemli olur. Ev sahibi taraftar desteğini de arkasına aldığı karşılaşmada yoğun baskı ve tempoyla oynadığı maçı 5-0 kazandı ve ilk maçtan 3 puanı cebine koydu. Grubun diğer karşılaşmasında da Mısır ve Uruguay karşı karşıya geldi. Bu grubun dinamikleri için en önemli takımlardan biri olan Mısır, Uruguay’ın etkili ön alan hattını 90 dakika boyunca durdurmayı başardı ancak maçın son dakikasında Uruguaylı Jimenez’in golü, Mısır’ı bitirmiş oldu. Bu skorun ardından Rusya ve Uruguay gruba 3’er puanla başlamış oldular. Şimdi Mısır, Uruguay ve Rusya maçından çıkacak sonuca göre kendine yer bulmaya çalışacak.

B Grubu’nda da İran, Fas karşısında son dakika golü bulurken; bu grubun ve turnuvanın en önemli maçlarından biri olan Portekiz – İspanya maçında iki tarafta karşılaşmadan 1 puanla ayrıldı. Birbirlerine zaman zaman üstünlük sağlayan favori iki ülkeden Portekiz’de C.Ronaldo maçın yıldızı olup 3 gol attı ve gemisini kurtardı. Bu grupta eğer bir aksilik olmaz ise bu iki ülke bir üst tura çıkacaklardır.

C Grubu’nda da yine bir ülke son dakika golüyle kazandı. Turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan Fransa karşılaştığı Avusturya’yı 2-1’le geçerken, Horozlar adına Grizmann ve Pogba skor yapan oyuncular oldular. Grubun bir maçında da Danimarka aslında önemli bir sürprize imza atarak Peru’yu 1-0 devirdi ve 3 puanı kaptı.

D Grubu’da önemli bir karşılaşma vardı ve Arjantin ile İzlanda karşı karşıya geldiler. Ronaldo’nun ilk maçı 3 gol atarak geçirmesinin ardından gözlerin Messi’ye çevrildiği bu karşılaşmada, Barcelonalı yıldız gemisini kurtaramadı. Kun Aguero’yla skor üstünlüğünü yakalayan Arjantin skoru koruyamadı. İzlanda bildiğimiz katı savunma anlayışı ile Arjantin’i oldukça zorlamış oldu. Bu puan İzlanda’nın işine çok yarayacaktır.

Grubun diğer maçında da favori Hırvatistan oynadığı doğru ve tempolu oyunla Nijerya’yı 2-0’lık skorla geçti. Tabii diğer iki takımın 1 puanla ilk haftayı kapaması net bir şekilde Hurvatların işine yaramış oldu.

Bugün de E Grubu’da Kosta Rika – Sırbistan ve Brezlya – İsviçre mücadeleleri oynanacak. Bu gruptaki takımları zaten önceki yazımızda detaylı olarak incelemişti. Brezilya’nın favori olduğu bu grupta Sırbistan Milli Takımı da bu akşam galibiyetine yakın olan taraf olacaktır.

Dünya Kupası’nda bugüne kadar gelinen sürece şöyle bir göz gezdirdik. Şimdi yazının kalan yarısında grupları incelemeye devam edebiliriz.

Sıra geldi G Grubuna. Belçika, Panama, Tunus ve İngiltere’nin oluşturduğu bu grupta mutlak favoriler Belçika ve İngiltere.

Kupanın gizli favorilerinden biri olan Belçika’nın kaleden başlayarak ön alana kadar sayabileceğimiz tüm oyuncuları Rusya’nın çok üzerinde. Tabii geçtiğimiz turnuvalarda da Belçika da beklenti çok yüksek olsa da özellikle taktiksel anlamda darlaşan durum Belçika’nın ileri gidememesine sebep oldu. Ağırlıklı olarak Premier Lig de forma giyen oyunculardan kurulu olan Belçika kadrosu eğer doğru bir anlayışla sahada olursa ilk maçtan itibaren ağırlığını fazlasıyla koymuş olacaktır.

Grubun diğer favorisi olan İngiltere ise son zamanlarda yakaladığı en iyi kadroya sahip. Bunun yanı sıra kadronun yaş ortalamasının düşük olması ancak tecrübe anlamında iyi olmaları İngiltere’nin bu turnuvadaki en büyük kozu olacaktır.

Grubun diğer iki takımı Panama ve Tunus ise muhtemelen birbirleriyle oynayacakları karşılaşmalar haricinde diğer maçlarda pek varlık gösteremeyeceklerdir, ki gösterecek olurlarsa da grupların dinamikleri de değişir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna