Dünya Kupası Raporu

A’dan D’ye Kadar Olan Gruplar 

2018’de Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası için artık sayılı zamanlar kaldı ve Ülkeler son hazırlıklarını yapıyorlar.

Türkiye’nin bu sene grup eleme maçlarında sıkıntılı bir performans sergilemesinden dolayı katılamadığı bu turnuvada, sürpriz ülke ve oyuncuların olması buradaki heyecanın artmasına neden olacaktır.

Gruplara bakış;

A Grubu

Rusya,Suudi Arabistan,Mısır,Uruguay

Rusya’nın ev sahipliği yapması nedeniyle eleme gruplarına bu süreçte katılmadığını biliyoruz. Tabii bu durumun artılarını ve eksilerini göreceğiz ama futbol dinamiklerini içerisinde düşünecek olursak, bu durum pek Rusya’nın işine yarayacak bir durum değil.

Takım her ne kadar hazırlıklarını sürdürüyor olsa da milli takım düzeyinde eleme gruplarından olaya dahil olmak çok daha avantajlı bir durum olur. Tabii bunun yanı sıra Rusya’nın kendi ülkesinde kendi taraftarı önünde oynanacak olması bu grup özelinde bir üst tura çıkmalarını sağlayabilir. Diğer gruplarla kıyaslandığın bu grubun temposu biraz daha düşük olabilir.

Brezilya’nın arkasından Dünya Kupasına katılan Uruguay ise bu grubun bir üst tur için favorilerinden biri olacaktır. Kadrosunda yetenekli oyunculara sahip olan Uruguay, komple bir oyunda iyi işler yapabilen bir takım. Ön alanda Suarez ve Cavanni takımın bu turnuvadaki en büyük değerleri olacaklardır.

Bu grubun asıl dinamiğini belirleyecek olan Mısır’ın durumu ise Salah’a bağlı. Bu sene Premier Lig’de takımını taşıyan ve bununla beraber de Şampiyonlar Ligi’nde Liverpool’un finale kalmasında ilk maçta önemli bir rol üstlenen hücum oyuncusu aynı performansa devam edecek olursa, burada da takımın yıldızı olabilir ancak Liverpool’da oynayan oyuncuları düşünecek olursa burada bunun zorluğunu yaşayabilir.

Grubun en zayıf halkası ise Suudi Arabistan olacaktır. Avrupa Futbolundan uzak olan ülkenin, bu takımlar arasında varolması son derece zor olur.

B Grubu

Portekiz,İspanya,Fas,İran

İki ülke için oldukça kolay olan bu grup iki ülke için de oldukça zor olacak. Zaten bu ülkelerin kim oldukları da net bir şekilde ortada duruyor. Portekiz ve İspanya zaten sadece bu grubun favorileri değil, Dünya Kupası için de favori gösterilen ülkeler arasında yerlerini alıyorlar. Fas ve İran’ın bu grupta işi çok zor olur.

C Grubu

Fransa,Avusturya,Peru,Danimarka 

Fransa’nın başrol üstleneceği bu grupta, kadro anlamında da kupanın en iyilerinden biri olan bu ülkenin, bu gruptan çıkamaması zaten turnuvanın en büyük sürprizlerinden biri olacaktır. Ayrıca yine Fransa’nın kupanın en büyük favorilerinden birisi olduğunu da belirtelim. Bu gruptaki diğer takımlara baktığımızda ise Peru, diğer iki ülke arasında sıyrılabilir, ki bu ülkere ters gelecek bir takım görüntüsü var. Tabii Danimarka’da Peru’yla beraber bu sıralamanın içine girebilir ama Eriksen’in kendi ülkesini nereye taşıyacağı şimdilik soru işareti. Avusturya’nın ise bu gruptan bir üst tura zıplaması yine sürprizlerin arasında olacaktır.

Grup D

Arjantin ,İzlanda,Hırvatistan ,Nijerya

Dünya Kupası grupları içinde en keyifli maçların oynanacağı bu grupta, her takımın bir sonraki tur için ciddi anlamda şansı bulunuyor. Her ne kadar Arjantin’in bu grup için adı büyük olsa da son turnuvalara ve performanslarına baktığımızda geride kalması, burası içinde net bir söylemde bulunamamamıza neden oluyor ancak Messi önderliğinde en azından 2.olarak burayı tamamlayabilirler. İzlanda’yı ise oldukça yakından tanıyoruz. Türkiye ile aynı grupta bulunan takım, oyun kontrolü yüksek ve fiziksel anlamda da oldukça iyi olan bir takım. Aynı zamanda Hırvatistan’ı da bunun içerisine koyabiliriz, ki zaten grup eleme maçlarında da aynı grupta olan bu iki ülke birbirlerini oldukça yakından tanıyorlar. Nijerya’nın göstereceği performans bu iki ülkenin durumunu belirleyecektir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna