Dünya Kupası Heyecanı

Dünya Kupası için son hazırlıkları yapan takımlar, artık geri sayıma geçtilar ve hazırlık maçlarını tamamlıyorlar. Tabii turnuvanın favorilerinden diğer tüm ülkelere kadar çoğu takım genelde oyuncularını deniyorlar ve daha çok teknik taktik anlamda denemeler yapıyorlar. Bu nedenle maçları ve ülkeri buradan değerlendirmek pek doğru olmayacaktır ama yakın zamanda kupaya dair geniş incelemeler yapmış olacağız.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’da bu hazırlık sürecinde çalışmalarına devam ediyor. İki maç oynayan takım önce İran ile sonrasında da Tunus Milli Takımı ile maç yaptı.

Skor anlamında değerlendirmenin yanlış olacağı bu iki maçta, takımın genel anlamda yaş ortalamasının küçüldüğünü söylememiz gerekiyor. Lucescu oynama fırsatı bulan veya daha az süre olan gençlere yer verirken, yeni dönemin de milli takımını kurgulamayı planlıyor ancak bunun ne kadar geçerli olacağını hep beraber göreceğiz.

Şu ana kadar geçen süre ve grup aşamalarındaki tecrübelerimize dayanarak bu takımın işinin zor olduğunu net bir şekilde dile getirmek gerekiyor. Ulusal anlamda tecrübe konusunda ciddi eksiklikleri olan bu takımın, tempo anlamında da sıkıntılar yaşadığını söylememiz gerekiyor.

Bunun yanı sıra oynanan iki karşılaşmada da karşı takımın oyun gücünün çok fazla olmadığını da bildiğimiz için henüz Türkiye’nin ne durumda olduğunu söylemek pek kolay olmayacaktır. Bunun için bekleyip görmek gerekecek ama iki maçın ardından Lucescu, takımdan memnun olduğunu ve bundan sonraki kupalarda yer alacaklarını net bir şekilde dile getirmesi ise kulağa mantıklı gelmiyor.

Tabii bunlar biraz süreci yönetmekle de ilgili bir durum. Şu anda net gerçekler söylenmiş olsa, bu takımın durumunun ne olduğunun ilerleyen süreçte söylenmesi gerekiyor ancak bu riski de muhtemelen kimse almayacaktır. Yani kısacası oynanan iki temposuz hazırlık maçının ardından bu kadar olumlu şeyler söylemek biraz yanlış olsa gerek.

Diğer maçları da yakından takip etme fırsatı bulduğumu için bunun doğruluğunu tartışmak gerekiyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna