Dünya Kupası Avrupa Elemeleri H Grubu

Belçika önderliğinde devam eden bu grupta, 3 takım geri kalan maçlarda bir üst tur için yarışmaya devam ederken, geriye kalan 3 takım da Dünya Kupası şanslarına veda ettiler.

Belçika’nın 13 puanla lider olduğu bu grupta, Yunanistan 11 puanla 2.ve Bosna Hersek’te 10 puanla 3.sırada yer alıyor. Grubun alt sırasını oluşturan Güney Kıbrıs ve Estonya’nın 4’er puanı bulunurken, Cebelitarık’ın ise puanı bulunmuyor. Zaten bu 3 ülke grup aşamasında vedalarını gerçekleştirdiler.

Belçika, Yunanistan ve Bosna Hersek arasında geçecek olan yarışta, Belçika liderlik için avantajlı ama bakalım 2.liği hangi ülke alacak?

Bosna Hersek – Yunanistan

Eleme maçları arasında en keyifli mücadeleler arasında yer alacak olan bu karşılaşma iki takımdan özellikle Bosna Hersek, kendi evinde tarihi bir karşılaşmaya çıkacak ve galip geldiği takdirde de Yunanistan’ın elinden 2.’liği almış olacak. Yunanistan cephesi için de değişen bir durum yok. Bu deplasmanda kaybetmemek zorundalar.

Bosna Hersek durumun farkında olduğu için Yunanistan’ı yenmek adına elinde gelen her şeyi ortaya koyacaktır ve favori olarak çıkacağı karşılaşmada bunu gerçekleştirmek için yeterli gücü de var.

Cebelitarık – Güney Kıbrıs

Formalite maçına çıkacak olan iki takımın mücadelesinde gol seçimi en doğru tercih olur. 5 maçta 22 gol yiyen ev sahibi bu karşılaşmada da kalesini gole kapatamayacaktır. Güney Kıbrıs’ın da futbol olarak bir yerde olduğunu söylemek doğru olmaz ama öne çıkan tek gerçek goller olur.

Estonya – Belçika

Bosna Hersek ve Yunanistan birbirlerinde puan almaya çalışırken Belçika’da olası bir Yunanistan galibiyetine karşı bu maçı kazanmak zorunda. Kolay bir deplasman olmayacaktır ama Belçika maçın favorisi.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna