Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu

Bu grupta lider olan Fransa 5 maç sonunda elde ettiği 13 puanla zirvede yer alıyor. Horozların arkasından gelen İsveç’in 10, Bulgaristan’ın 9, Hollanda’nın 7, Belarus’un 2 ve Lüksemburg’un da sadece 1 puanı bulunuyor.

Bu gruba genel olarak baktığımızda da Belarus ve Lüksemburg’un turnuvaya veda ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz ancak bunun dışında kalan her takım potanın içinde olacak ve özellikle bu karşılaşmalar Hollanda açısından çok önemli.

Hollanda – Lüksemburg

Kendi evinde grubun iddiasız kalmamış bir takımı ile karşılaşacak olan Hollanda, bu karşılaşmadan istediğini fazla fazla alacaktır. Ev sahibi galibiyeti ve üst seçeneği doğru olur. Tabii Hollanda için diğer maçların ve 8.ayda oynayacağı Fransa maçının önemi daha fazla.

Belarus – Bulgaristan

Grubun 9 puanlı olan takımı Bulgaristan’ın en büyük rakibi Hollanda ile arasındaki 7 puanlık farkı koruması için bu deplasmandan zayıf rakibi karşısında 3 puana ulaşması gerekiyor ve bunu yapacak gücü de var. Bir yandan da Hollanda’nın nefesini tam arkasında hisseden Bulgarlar, istedikleri puanı alacaklardır. Belarus’un açısından herhangi bir anlamı olan bir karşılaşma değil.

İsveç – Fransa

Grubun sonucu merakla beklenen karşılaşmasından Fransa galip çıkarsa liderliğini pekiştirecek ama tam tersi olursa da, grubun senaryosu yeniden yazılabilir; çünkü İsveç’in galibiyetinde puanlar eşitlenmiş olacak. Kadro ve buraya kadar oynanan oyunlara baktığımızda Fransa tabii ki biraz daha ağır basıyor ancak kendi evinde İsveç zorlayacaktır. İki takımın da gol bulacağını düşünüyoruz. Favori ise Fransa olur.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna