Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu

3 takımın potada olduğu bu grupta, lider olan İzlanda 19 puana ulaştı ve şu anda Rusya vizesine en yakın olan ülke durumunda.

İzlanda’nın arkasında gelen Hırvatistan ve Ukrayna’nın durumu ise oldukça kritik bir görünümde duruyor. Oynanan 9.maçlarda Türkiye kendi sahasında İzlanda’ya kaybederken, Finlandiya konuk olduğu Hırvatistan deplasmanında sürpriz bir sonuç olarak dönmüş ve grubun favorilerinden olan Hırvatistan’ı zor duruma sokmuştu.

Ukrayna ise deplasmanda grubun zayıf takımı karşısında 3 puanı alarak, durumunu son maça kadar taşımış oldu.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarda;

Ukrayna – Hırvatistan

Gecenin maçında iki takımın kaderi belli olacak. İki takımın genel durumuna bakıldığında ev sahibi olan Ukrayna’nın çok daha formda olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hırvatlar ise gruba iyi başlamış olsa da sonlara doğru dengesini iyice kaybetti.

İç sahada kendi taraftarı önünde Ukrayna maçın favorisi olacaktır. Ukrayna işi oldukça sıkı tutacak ve kendini play-off’a atmaya çalışacaktır.

İzlanda – Kosova

İzlanda son yıllardaki çıkışını devam ettiriyor ve bu karşılaşmayı kazandığı takdirde Rusya’ya gidecek. Eline geçen bu fırsatı takımın olumlu anlamda değerlendirmesi için tüm durumlar, ev sahibi ekipte yana. Kendi sahalarında ve kendi taraftarları önünde İzlanda Rusya vizesini alacaktır.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna