Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda şu anda iki takım liderliği paylaşıyorlar ve iki takımında puanı 16. Bu takımlar; Hırvatistan ve İzlanda.

Hırvatistan’ın Finlandiya’yı konuk edeceği karşılaşmada, ev sahibi takımın maçın mutlak favorisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğer karşılaşmada takımın Ukrayna deplasmanına gidecek olması, durumu oldukça zorlaştırıyor.

Hırvatlar iç sahada zayıf rakipleri karşısında kazanacaklardır.

Grubun diğer takımı Ukrayna da, Kosova deplasmanında olacak ve grubun en zayıf takımı karşısında bir şekilde 3 puana ulaşacaklardır. Onlar için de önemli olan mücadele Hırvatistan’la yapacak oldukları karşılaşma.

Türkiye ve İzlanda arasında geçecek mücadelede diğer maçlara doğrudan etki yapacağı gibi diğer maçlarda Türkiye’nin durumuna doğrudan etki yapacak. İzlanda’nın son maçını kendi evinde Kosova ile yapması da takım için ayrı bir avantaj. Şu ana kadar yorumlamakta bile en zorlandığımız gruplardan biri dersek yanılmış olmayız.

Şu bir gerçek ki, işi buralara kadar getirip finallere gidemeyen takım çok ciddi bir şekilde üzülecektir. İzlanda’nın Türkiye deplasmanında sergileyeceği performans grubun durumunu belirleyecek.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna