Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu’nda lider Fransa oynadığı 8 maç sonunda 17 puana sahip oldu. Fransa’nın kadrosuna baktığımızda da diğer ülkeler arasında en iyilerinden birine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse her pozisyonda oynayan oyuncuların alternatiflerinin olması takımı ayrı bir duruma taşıyor ve özellikle hücum hattındaki kalite gözle görülür bir şekilde ortada.

Fransa’nın ardından gelen İsveç’in 16, Hollanda’nın 13 ve yine Rusya için şansı olan Bulgaristan’ın 12 puanı bulunuyor. Bu 4 takımında Dünya Kupasına gitmek için şansı bulunuyor. Tabii bu grupta Fransa ve İsveç’nin diğer ülkelere göre şansı çok daha fazla.

İsveç – Lüksemburg

Konuk ekibin grupta herhangi bir şansı bulunmuyor. Çıkacağı son iki maça tamamen prestij anlamında çıkacaklar. İsveç bu maçı aldığı takdirde Rusya şansını ciddi derecede artıracak. Kendi evinde oynayacağı içinde bu şansı kaçırmak istemeyecektir. İç sahada İsveç istediğini alacaktır.

Belarus – Hollanda

Ev sahibi takım grubun sonuncusu ve artık Rusya için tek bir şansı bile bulunmuyor. Hollanda’nın durumu ise oldukça kritik. Portakallar oynayacakları son iki maçı alıp, en iyi 2.olmayı deneyecekler. Hollanda yakından tanıdığımız Dick Advocaat ile şansını artırma peşinde. Son yıllarda eski Hollanda’yı mumla arasak da zayıf rakibi karşısında şansları oldukça fazla. Bu maçın ardından İsveç’le oynayacakları karşılaşmaya daha da rahat ve şanslarını yükseltmek için çıkmak istiyorlarsa bu deplasmandan puanla ayrılmak zorundalar. Sonuçta İsveç kazansa bile puanını 19 yapacak, Hollanda da iki maçını da kazanmış olursa, 19 puanı ulaşacak ve işin rengini de karıştırmış olacak. Hollanda maçı kazanacaktır.

Bulgaristan – Fransa

Bu grubun merakla beklenen karşılaşmasında ev sahibi Bulgaristan kendisi açısından oldukça dramatik bir mücadeleye çıkacak. Kaybettiği anda Bulgaristan için her şey bitmiş olacak. Kazandığı takdirde de bir şansı olmayacaktı ama yine de elinden geleni yapacaktır ancak Fransa’ya denk gelmiş olması ev sahibinin şanssızlığı. Fransa’nın da diğer takımlarla olan puan yakınlığı, konuk ekibin maçı alması için ayrı bir sebep. Fransa maça favori olarak çıkacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna