Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu

Türkiye’nin yer aldığı bu grupta Hırvatistan 13 puanla lider durumda yer alırken, İzlanda 10 puanla 2.sırada yer alıyor.

Bu iki ülkenin hemen arkasından gelen Ukrayna ve Türkiye 8’er puanı paylaşırken, grubun son sırasını oluşturan Finlandiya ve Kosova’nın ise henüz puanı bulunmuyor. Günün maçlarına baktığımızda da Türkiye ile aynı puanda olan Ukrayna, Finlandiya deplasmanına konuk olurken, Türkiye’de grup sonuncusu karşısında puan arayacak. Zirvede oynanacak olan karşılaşma ise tamamen bu iki maçın dışında bir yerde.

Finlandiya – Ukrayna

Puan tablosunda yukarıyla olan ilişkinin bitmemesi için bu maçtan mutlaka 3 puanla dönmek zorunda olan Ukrayna için 3 puanın dışında bir seçenek bulunmuyor. Zayıf rakibi karşısında da bunu gerçekleştirecek güce sahip.

Kosova – Türkiye

Her ne kadar Türkiye’de işler karışık ve moraller son günlerde yaşanan olaylardan dolayı da biraz bozuk olsa da, grup sonuncusu karşısında Türkiye istediği puanı alacaktır. Bu maç olası bir mağlubiyetle biterse, Türkiye’de Rusya’ya yüksek olasılıkla veda edeceğinden dolayı bu karşılaşmada galip gelmek zorunda olduğu bilen Türkiye, 3 puanı alacaktır.

Bundan sonraki asıl süreç Eylül Ayı’nda oynanacak olan Ukrayna- Türkiye maçının ardından yaşanacak. Bu haftayı 3’er puanla kapatacağını düşündüğümüz bu iki ülke, Eylül Ayı’nda muhtemelen final maçına çıkacaklar.

İzlanda – Hırvatistan

Kendi sahasında oynadığı tüm maçlarda favori olan İzlanda, bu karşılaşmaya da favori olarak çıkıyor. Hırvatistan grup lideri olsa da, bu deplasmanda kolay kolay galibiyet elde etmek zor olacaktır.

Taraf bahsi için riskli olan bu karşılaşmada gol üzerine düşünmek çok daha doğru olur.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna