Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda lider olan İspanya 19 puanla, gereken farkı rakiplerine atmış durumda. İspanya’nın hemen ardından gelen İtalya ise son maçta boğalara kaybederek, 16 puanda kalsa da Arnavutluk ile aralarında olan 4 puanlık fark, durumu biraz da olsa kurtarıyor.

Bu grupta oynanan karşılaşmalarda ispanya kendi evinde İtalya’yı 3-0 mağlup ederken, İsrail’de kendi evinde beklemediği bir sonuç alarak, Makedonya’ya 1-0 kaybetti. Bizi yanıltmasını beklemediğimiz Arnavutluk ise yine haftayı 3 puanla kapatan ülke oldu.

Bu akşam oynanacak olan mücadelelerde;

İtalya – İsrail

İspanya’ya kaybedilen puanın ardından kendi saha ve seyircisi nünde mutlaka kazanmak zorunda olan İtalya, ihtiyacı olan 3 puanı alacaktır. İsrail’in Makedonya’ya kaybetmesi takımı hem moral olarak hem de motivasyon olarak oldukça geriletti. Bu nedenle maçın favorisi İtalya olacaktır.

Makedonya – Arnavutluk

Grubun en zor karşılaşmalarından biri olmasını düşündüğümüz bu karşılaşmada ev sahibinin bir beklentisi olmasa da bu mücadeleden puanla ayrılmayı isteyecektir. Taraf bahsi açısından zor geçmesini beklediğimiz karşılaşmada, karşılıklı gol uygun olacaktır.

Liechtenstein – İspanya

Konuk ekip İspanya, belki deplasmanda olacağı için biraz zorlanabilir ama gerekeni yapacaktır. Grupta da puan avantajını yakalamış olan takım, bundan sonrada durdurulamaz. En yakın rakibi ile arasında olan 4 puanlık fark her ne kadar çok gibi gözükse de İspanya bu tip organizasyonlarda çoğu zaman bu dinamiklerle ilgilenmediği için, bu deplasmana olan yaklaşımında da genel ciddiyetini bozmayacaktır.

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda da takımlar bu akşam sahaya çıkıyorlar. Gürcistan, Avusturya deplasmanına konuk olurken, Moldova’nın da konuğu Galler olacak ve son olarak da İrlanda ve Sırbistan karşı karşıya gelecekler.

İlk maçta Galler kendi evinde bizi yanıltmayarak Avusturya’yı 1-0 geçerken, Gürcistan ve İrlanda da sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılan takımlar oldular. Grup lideri Sırbistan ise kendi evinde Moldova’ya tam 3 gol birden atarak 3 puanı cebine koyan taraf oldu. Bu maçların ardından oluşan puan durumunda Sırplar puanını 15’e getirirken, İrlanda 13, Galler de puanını 11 yaptı ve bu 3 takımın arasında geçecek olan Dünya Kupası yarışı puanların birbirine yakın olması sebebiyle de son ana kadar devam edecek gibi grünüyor.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarda;

Avusturya – Gürcistan

Ev sahibi kendi sahasında oynayacak olması sebebiyle maça favori olarak çıkacaktır. Zaten hem kadro olarak hem de oyun olarak rakibinden çok daha üstün bir durumda. Bunun yanı sıra karşılıklı gol de denenebilir ancak ev sahibi tercihi yine de en doğru tercih olma ynünde güçlü bir ihtimal.

Moldova – Galler

Konuk ekip Galler puan tablosunda üstünde yer alan takımların çekişeceğini bildiği için zayıf rakibi karşısında deplasmanda da olsa 3 puanı alacaktır. Buradan alacağı 3 puanının kendisi için ne kadar nemli olduğunu bilen Galler yanıltmaz.

İrlanda – Sırbistan

Grubun en nemli karşılaşmalarından biri olacak olan bu mücadelede iki takımdan hangi takım kazanırsa kazansın büyük bir avantajı da yakalamış olacak. Sırbistan kadro ve oyun olarak rakibine oranla daha iyi olsa da deplasmanda sıkıntı yaşayabilir. İrlanda kendi evinde ayağına gelen bu fırsatı tepmek istemeyecektir. Bu akşam sıkı bir mücadele bekliyoruz. Bu nedenle ilk yarı alt ve maçın genelinde de alt tercihi uygun olabilir. Bunun yanı sıra karşılıklı gol seçeneğinin de cebinizde olmasında fayda var.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna