Dünya Kupası Avrupa Elemeleri F Grubu

Bu grubun da genel dinamiğine baktığımızda heyecan son maça kadar devam edecek gibi gözüküyor. İngiltere’nin 13 puanla lider olduğu grupta, Rusya için büyük bir avantaj yakaladığını söylersek yanılmış olmayız.

F Grubu’nda Slovakya 9 puanla 2. Slovenya 8 puanla 3. İskoçya 7 puanla 4. Litvanya 5 puanla 5. Ve son sırada yer alan Malta’nın ise bu grupta puanı bulunmuyor ve oynanacak olan 6.maçların ardından bu grupta 2.ve 3.olacak takım büyük ölçüde kendisini belli edecek.

Slovenya – Malta

Ev sahibi grubun en zayıf takımı karşısında avantajlı ve favori olan takım. Slovenya istediği sonucu elde edecektir.

İskoçya – İngiltere

İskoçya’nın ne yapıp edip kazanması gerekiyor. Bu karşılaşmada alınacak mağlubiyet ev sahibi açısından sıkıntılı olacaktır. İngiltere karşısında içerde de oynasanız galip gelmek zor olacaktır. Bu nedenle de taraf bahsi yerine karşılıklı gol seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Litvanya – Slovakya

İki takım için de grubun en önemli karşılaşmalarından biri olacak. Bu mücadeleden çıkacak sonuç iki takımın bundan sonraki durumunu da belli edecek. Kadro ve oyun avantajı konuk ekibin elinde olsa da, Litvanya da iç sahada elinden geleni yapacaktır ama Slovakya bu maçı kaybetmez.