Dünya Kupası Avrupa Elemeleri F Grubu

İskoçya ve Slovenya’nın en iyi 2.’lik için mücadele edeceği son maçlar öncesi İngiltere bu grupta 23 puanla zirveyi garantiledi. Bu durumda da doğrudan Rusya’ya gidecek.

İngiltere’nin zaten kadro kalitesi ve oynadığı oyuna baktığımızda bu grubun çok daha üstünde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğer bazı gruplarda olduğu gibi, bu grubun 2.lik açısından dinamikleri çok daha önemli. Tabii gruplarda olan bu durumun heyecanı son maça kadar taşıması oldukça pozitif bir durum ancak Rusya’yı kaybeden takımlar açısından bakıldığında, durum son derece dramatik olmuş oluyor.

Bugün oynanacak olan karşılaşmalarda;

Litvanya – İngiltere

Konuk ekip Dünya Kupası vizesini almış olmasından dolayı artık oldukça rahat bir durumda. Bu karşılaşmadan alacak olduğu herhangi bir sonuç İngiltere’yi ilgilendirmeyecek. Bu durumda da üst olmak için oldukça uygun bir karşılaşma.

Slovakya – Malta

Bu karşılaşmadan Slovakya 3 puanı mutlak suretle hanesine yazdıracaktır. Grubun zayıf takımıyla karşılaşıyor olması ve içerde de bu maçı kazanacak durumda olması ev sahibini avantajlı kılıyor. Artık Slovakya’nın kaderini İskoçya maçı belirleyecek. İskoçya da bu durumda kendi kaderini belirlemiş olacak.

Slovenya – İskoçya

Slovenya’nın matematiksel olarak şansı olsa da, Slovakya’nın Malta ile eşleşmesi durumu işleri oldukça zorlaştırdı. Ev sahibi kazanacak olsa bile işi oldukça zor olacak ancak Slovenya bu durumda kupaya kimin gidip kimin gitmeyeceğini belli edeceği bir duruma gelmiş olacak. Konuk ekip ise bu takımlar arasında en avantajlı durumda olanı dersek yanılmış olmayız.

17 puanla galip geldiği anda en iyi 2.olarak grup aşamasını tamamlayacak olan İskoçya, kaderini bu akşam oynayacağı karşılaşmanın ardından belli etmiş olacak. Zor bir karşılaşma bizleri bekliyor. Deplasmanda olması İskoçya’yı oldukça zorlayacaktır. Bu durumun üstesinden gelmeleri böyle bir deplasmanda zor olabilir.

Slovenya’nın oyuna nasıl konsantre olacağı İskoçya’nın durumunu belli edecek. Bu durumda da ev sahibinin oyunu kilitlemesini bekliyoruz. İlk yarıda eşitlik ya da alt olacak gibi duran karşılaşmada, konuk ekip Dünya Kupası şansında play-off adına bir adım önde olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna