Dünya Kupası Avrupa Elemeleri F Grubu

F Grubu’nda 20 puana ulaşan İngiltere, Rusya için vizesini aldı. 15 puanda bulunan ve İngiltere’ye en yakın puanda bulunan Slovakya’nın puanı 15. İngiltere 2 maçını da kaybederse ve Slovakya da oynayacağı 2 maçı kazanırsa, grubun rengi değişebilir ancak şu ana kadar oynanan oyunlara baktığımızda bunun olma olasılığı oldukça düşük.

Bu grupta 14 puanı bulunan Slovenya ve İskoçya’nın kendi aralarında geçecek olan play-off mücadelesi çok daha gerçekçi duruyor. Yarın oynanacak olan karşılaşmalarda;

Malta – Litvanya

Grubun son sıralarına demir atmış iki takımı arasında geçecek mücadelede, iki takımda bu grupta prestij maçlarına çıkacak olan takımlar arasında yer alıyorlar. 8 maç sonunda tek bir galibiyet alamayan Malta ve sadece 1 galibiyet alan Litvanya’nın karşı karşıya geleceği mücadelede konuk ekip galibiyet için bir adım daha önde olsa da, Malta kendi sahasında oynayacağı son karşılaşmada, galibiyetle tanışmak isteyecektir ancak oyunu riske atmamak gerekiyor. Karşılıklı gol doğru bir yaklaşım olur.

İngiltere – Slovenya

Ev sahibi kendi evinde maçın mutlak favorisi ancak konuk ekip, play-off şansını sürdürmek için en az 1 puanın peşinde olacak. İngiltere’nin formda olduğunu düşünecek olursak ve iki takımın da kadro farkına baktığımızda, ev sahibi rakibine karşı üstün durumda. Bunu da kullanıp bu maçı İngiltere alacaktır. Konuk ekibin buradan 3 puanla ayrılması, yarının sürprizlerinden biri olur.

İskoçya – Slovakya

Yarın gecenin merakla beklenen karşılaşmalarından biri de bu mücadele olacak. İki takımın da play-off için şansı bulunuyor ancak konuk ekip diğer iki takıma göre bir adım daha önde. Burada fikstür avantajına sahip olan ev sahibi iç saha avantajını kullanıp kazanmak isteyecektir. Tabii bunun için de yarın akşam çok çalışması gerekecek. Konuk ekip hangi durumun içinde olduğunun fazlasıyla farkındadır.

Şu ana kadar gelinen süreçte konuk ekibin oyun anlayışının galibiyet için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz ancak işi artık sona geldiği için durum birazcık değişmiş durumda. İlk yarı alt tercihi için uygun bir karşılaşma olacaktır. İki takımın da oyunu riske atmayıp birbirlerinin hata yapma olasılıklarını değerlendireceği bir karşılaşma olacaktır.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna