Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda bu akşam oynanacak olan karşılaşmalardan sonra Sırbistan, Galler veya İrlanda takımlarından birisi Rusya’ya, diğeri play-off’a ve bir tanesi de hayallerini bir sonraki bahara bırakacak.

Grupta 9 maç sonunda lider bulunan Sırbistan 18, Galler 17 ve İrlanda’nın da 16 puanı bulunuyor. Bu takımlar dışında geri kalan Avusturya, Gürcistan ve Moldova ise grup aşamasında kaldı. Geçen hafta oynanan mücadelelerde de; Avusturya kendi sahasında Sırbistan’ı 3-2’lik skorla geçerken, İrlanda’da kendi evinde Moldova karşısında mücadeleyi galibiyetle bitirdi. Galler için oldukça önemli bir sınav niteliğinde olan karşılaşmada da, Galler; Gürcistan’ı 1-0 mağlup edince potaya girmiş oldu.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarda;

Galler – İrlanda

İki takımında Rusya için kazanması gerekiyor. Sadece ev sahibi olan Galler’e bu mücadelede alacağı beraberlikte yetecek ancak takım kazanırsa lider olarak Rusya’ya gidebilir. Galler’in kendi sahasında oynayacak olması, ev sahibi için ciddi bir avantaj niteliğinde. İşleri buraya kadar getirmişken, buradan sonrası Galler için çok daha kolay olacaktır. Konuk ekibin galibiyet için çok çalışması gerekecek.

Moldova – Avusturya

Grubun iki tane iddiasız takımı olan bu iki ülke, mücadeleye son maçlarını oynamak için çıkacaklar. Golden fazlasının düşünülemeyeceği karşılaşmada karşılıklı gol ve mücadelenin üst seçeneğine gitmesi olası bir sonuç gibi duruyor.

Sırbistan – Gürcistan

Sıprlar bu grubun genelinde oldukça pozitif bir mücadeleye imza atarak önemli bir çıkış sağladılar. Tabii son karşılaşmada Avusturya’ya deplasmanda kaybedilmesi Sırbistan’ın işini bir maç daha uzatmış oldu.

Bu mücadelede konuk ekibin işi oldukça zor olacaktır. Grupta da herhangi bir iddiasının bulunmaması maçın tüm dinamiklerini ev sahibine çevirecek.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna