Dünya Kupası Avrupa Elemeleri

C, E ve F Grupları

Dünya Kupası Eleme Gruplarında Cuma Günü C, E ve F Gruplarıyla bu heyecana devam edeceğiz. C Grubu’nun lideri olan Almanya, büyük bir ihtimalle topladığı puanlarla Dünya Kupası vizesini alacak.

Almanya’nın ardından gelen Kuzey İrlanda ve Çek Cumhuriyeti en iyi 2.olup bu şansı devam ettirmek isteyecektir.

Norveç – Azerbaycan

İki takımında artık işi oldukça zor görünüyor. Bu nedenle bu iki ülke tamamen prestij için sahaya çıkacak. İç sahada Norveç avantajlı olan takım olarak n plana çıkıyor. Karşılıklı gol de bu mücadele için değerlendirilebilir.

San Marino – Kuzey İrlanda

Grubun 2.’si ev sahibi karşısında ihtiyacı olan 3 puanı rahatlıkla alır. Rakip San Marino için pek fazla cümle kurmaya gerek yok. Hemen hemen her sene bu gruplarda sıkıntı çeken bir takım.

Çekya – Almanya

Grubun en zor karşılaşmalarından birisi olacaktır. Almanya sahip olduğu puan farkı üstünlüğünden dolayı rehavete kapılmazsa karşılaşmanın favorisi olarak sahaya çıkacak. Bunun dışında iç saha temsilcisinin de skor üretme şansı yüksek olacağı için, karşılıklı gol de uygun olacaktır.

Aynı gün E Grubunda da tüm takımlar sahaya çıkacak. Bu grupta da lider Polonya 16 puana sahip ve yolun yarısından fazlasını tamamlamış durumda. Liderin arkasından gelen Karadağ ve Danimarka’nın durumu çok daha karışık bir hal içine girebilir; çünkü iki takımında puanı 10.

Kazakistan –Karadağ

Konuk ekibin kazanmaktan başka çaresi bulunmuyor ancak Kazakların zaman zaman çelme atma konusunda oldukça başarılılar. Karşılaşma taraf bahsinden ziyade gole odaklanılması gereken bir mücadele olacaktır.

Danimarka – Polonya

Bu grupta günün maçı olarak değerlendirilebilir. İki takımdan ev sahibin kesinlikle kazanması gerekiyor. Konuk ekip içinse 1 puan bile yeterli olacaktır. İlk yarı alt tercihi yeterli olacaktır.

Romanya – Ermenistan

İç sahada Romanya ihtiyacı olan 3 puanı alacak güce sahip. Konuk ekibin bu karşılaşmadan mutlu ayrılma şansı oldukça az. Romanya kazanacaktır ancak sonrasında bu işine yarar mı bilemiyoruz!

Cuma Günün keyifli maçlarına sahne olacak bir diğer grubu ise E Grubu. B grupta lider olan İngiltere ve hemen arkasından gelen Slovakya’nın şansı oldukça yüksek ancak Slovenya’nın oynanacak olan bu iki mücadelede vereceği reaksiyon tüm olasılıkların başka bir boyuta geçmesine neden olabilir.

Litvanya – İskoçya

Taraf bahsi açısından sıkıntılı olma ihtimali oldukça yüksek olan bu karşılaşmada, gole odaklanmak çok doğru olacaktır. Bu nedenle de karşılıklı gol seçimi mantıklı olur.

Malta – İngiltere

Konuk ekip gerek kadro kalitesi gerekse de oynadığı oyunla zaten rakibinden 5 gömlek daha üstün durumda. Bu nedenle İngiltere yanıltmayacaktır.

Slovakya – Slovenya

İki ülkenin de kaderinin belli olacağı bu karşılaşmada, ev sahibi takımın avantajı oldukça fazla. Karşılaşma konuk ekip içinde beklediği gibi bitebilir ama ev sahibinin maça olan yaklaşımı, sonucu belirleyecek. Ev sahibi odaklı düşünmek daha doğru olacaktır.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna