Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C ve E Gruplarında Son Durum

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C Grubu’nda Almanya ve Kuzey İrlanda gruptaki avantajlarını devam ettirirken, konuk olduğu Çekya deplasmanından 3 puanla dönerken, Norveç’te bizi yanıltmayarak Azerbaycan’ı kendi sahasında yendi.

San Marino deplasmanından 3 puanla dönmesini beklediğimiz Kuzey İrlanda da rakibini 3-0’la geçerek gruptaki pozisyonunu sağlama aldı. Grubun genel durumunda da Almanya 21 puanla liderliğini devam ettirirken, Kuzey İrlanda da 16 puanla 2.liğini sürdürüyor. Çekya’nın işi ise artık çok daha zor.

Azerbaycan – San Marino

Grubun en zayıf halkası olan San Marino’nun bu deplasmandan da puanla dönmesi oldukça zor. Ev sahibi gerekeni yapıp 3 puanı alacaktır.

Almanya – Norveç

Grup lideri kendi sahasında istediği galibiyeti alacaktır. Hem kadro olarak hem de oyun olarak bunu yapacak güce fazlasıyla sahip. Karşılıklı gol ve üst tercihi de yine denenebilir.

Kuzey İrlanda – Çekya

Grubun en zor maçlarından biri olan mücadele iki takımda galibiyet için oynayacaktır ancak ev sahibi ekip kendi saha ve seyircisi nünde oldukça avantajlı pozisyonda. Yine bu karşılaşmada da karşılıklı gol uygun olacaktır.

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri E Grubu’nda Romanya iç sahada ağırladığı Ermenistan’ı tek golle geçerken, Danimarka da Polonya’yı 4-0’lık skorla geçti. Karadağ ise deplasmanda karşılaştığı Kazakistan karşısında zorlanmadı.

Bu grupta da Lider olan Polonya’nın 16 puanı bulunuyor ve Rusya vizesi için de avantajları oldukça yüksek. Bu grupta Karadağ ve Danimarka arasında geçecek mücadele çok daha zorlu olacaktır. Çünkü iki takımında aynı puana sahip durumdalar.

Ermenistan – Danimarka

Tekrardan yukarıya tırmanma şansını eline alan Danimarka, kazanmak için her şeyi yapacaktır. Bu maçtan alacakları galibiyet takıma ilaç gibi geleceği için, konuk ekip maçın favorisi olarak sahaya çıkacak.

Karadağ – Romanya

Grubun en zor karşılaşmalarından biri olarak düşündüğümüz bu mücadelede ev sahibi temsilcisi maçın neminin farkında ve kazanmak zorunda. Romanya’nın bu mücadeleden puanla dnme şansı pek de fazla değil ama skor üretebilirler. Bu nedenle karşılıklı gol de düşünebilirsiniz.

Polonya – Kazakistan

Ev sahibi kendi sahasında oynayacağı bu karşılaşmaya maçın favorisi olarak çıkacaktır. İç sahada zayıf rakibi karşısında Polonya istediği galibiyeti alır. Bunun yanı sıra da 2,5 gol üzeri de bu karşılaşma için düşünülebilir.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna