Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C Grubu

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C Grubu’nda oynanan 9.maçlarda Norveç, deplasmanda San Marino’yu tam 8 golle geçerken, Almanya da yine deplasmanda İrlanda’yı 3-1’lik skorla geçmeyi başardı.

Grubun bir diğer takımı olan Çek’ler de yine deplasmanda Azerbaycan’ı 2-1’lik skorla geçerek 3 puanı hanesine yazdırdı. Alınan bu sonuçlarında ardından 27 puana ulaşan Almanya Rusya vizesini cebine koydu. Şimdi en iyi 2.ciler arasına girme konusunda önemli bir avantajı yakalayan İrlanda’nın hem son maçını kazanmak isteyecek hem de play-off şansını artırmak isteyecek. Bu grupta Dünya Kupası şansı olan Çekya ve Norveç ise yaz ayını oturarak geçirecek olan takımlar arasında yerlerini aldılar.

Bugün oynanacak olan maçlarda;

Almanya – Azerbaycan

Bir sistem takımı olan ve uzun zamandır katıldığı turnuvalarda devamlı başarılı olan Almanya, yine ders niteliğinde bir süreç geçirip kendisi Rusya’ya attı. Takım, hem içerde hem de dışarda oynadığı her karşılaşmaya aynı ciddiyetle çıkarak, bu başarısının bir tesadüf olmadığını zaten göstermiş durumda. Almanya iç sahada da kazanıp, 3 puanı hanesine yazdıracaktır.

Norveç – Kuzey İrlanda

Grupta herhangi bir iddiası kalmayan Norveç’in amacı muhtemelen İrlanda’ya kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada çelme takmak olacaktır. Bunun dışında herhangi bir durum gözükmüyor. İrlanda’nın tek amacı ise puan ya da puanlar olacaktır, ki bunun dışında herhangi bir sonuç diğer gruplarda oluşabilecek puanlar yönünden İrlanda’yı sıkıntıya sokabilir. İç sahada Norveç skor üretecektir. Karşılıklı gol için uygun bir karşılaşma olmasını bekliyoruz.

Çekya – San Marino

Sıkıntılı bir süreç yaşaya ve oyuncu kalitesi bakımından eski günlerini mumla arayan Çeklerde de değişim zamanı gelmiş durumda. Bunun dışında başka bir ihtimal göremiyoruz. Kendi sahalarında San Marino’yu geçeceklerdir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna