Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu

Son Avrupa Şampiyonu Portekiz’in olduğu bu grupta lider İsviçre, 15 puanla lider durumda. Son şampiyon ise 12 puanla lideri takip ederken, grubun yine iddialı takımlarından Macaristan’ın 7 puanla 3.sırada, Faroe Adaları 5 puanla 4.sırada ve grupta artık pek bir iddiası kalmayan Letonya 3 puanla 5.sırada yer alırken, Andorra’nın da 1 puanı bulunuyor.

Bu grubun 6.maçlarında Macaristan, Andorra deplasmanına konuk olurken, Potekiz’de Estonya deplasmanında puan arayacak ve Faroe Adaları da İsviçre’yi konuk edecek.

Andorra – Macaristan

Grupta iddiasının devam etmesi için kazanmak zorunda olan Macarlar zayıf rakipleri karşısında deplasmana gidiyor olsalar da kazanmak zorunda olduklarını biliyorlar ve bu nedenle Macaristan çok ciddi bir sürpriz yaşanmaz ise bu deplasmandan 3 puanla ayrılacaktır.

Faroe Adaları – İsviçre

Grupta Portekiz’i geçerek ciddi bir avantaj yakalayan İsviçre, bu deplasmandan da puanla dönerek ilerleyen süreçte daha da rahatlamak istiyor ancak bu o kadar da kolay olmayacaktır. 5 puanlı ev sahibi zaman zaman dengesi oyunlarla puanlar alabiliyor. Bir de bu karşılaşmanın grup aşamasındaki iddiasını kaybetmemesi için oynayacağı son maç olduğunu düşünecek olursak, İsviçre için kritik bir mücadele olacağını da söyleyebiliriz. Bu nedenle karşılıklı gol için oldukça uygun bir karşılaşma olacaktır.

Letonya – Portekiz

Grubun zayıf ekibi karşısında kadro kalitesi ve liderle olan puan farkından dolayı Portekiz maça favori olarak çıkıyor. 3 puanlık farkı kapatmak için galip geleceğini düşündüğümüz Portekiz, deplasmanda da olsa istediğini alıp 3 puanı cebine koyacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna