Dünya Kupası Avrupa Elemeleri

Finlandiya – Türkiye

Türkiye için oldukça kritik geçecek bir sürece girdiğimiz çok et bir şekilde ortada. İzlanda ile oynanan karşılaşmada, oyun olarak oldukça geride olmaları ve oyuncuların bireysel performansının da ciddi derecede düşük olması, aslında bilinen bir durumu daha da ön plan çıkarmış oldu.

Oyuncu problemleri bir yana teknik heyete de olan güvensizlik devam ediyor ve edecektir de. Bu akşam da oynanacak olan Finlandiya karşılaşmasında yaşanma ihtimali olan mağlubiyet durumunda. Muhtemelen durum daha da negatif hale gelmiş olacak.

Finlandiya’nın grupta herhangi bir iddiasının bulunmaması belki maçın durumuna etki edecek ancak ev sahibi iddiasının olmadığı ve son oynadığı iki karşılaşmada da ortaya pozitif bir performans koyması, Türkiye açısından durumun oldukça zor olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra Rumen Teknik adam Lucescu’da yüksek bir olasılıkla sahaya beklenmedik bir kadroyla çıkacaktır. Bu kadronun deplasmandan iyi bir sonuçla dönmesi bile milli takım için problem yaratacak bir süreç. Bu kez de neden bu kadro olmadı diye eleştiriler devam edecektir.

Karşılaşmanın genel durumuna baktığımızda, iki takımda rahat bir oyun sergileyeceğini düşünebiliriz. Bu durumda skora doğrudan yansıyacaktır.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna