Dev Maçı Trabzonspor Kazandı

Süper Lig’in 10.haftasının merakla beklenen karşılaşmasında, Trabzonspor kazanması gereken karşılaşmada Galatasaray’ı kendi sahasında ağırladı ve mücadeleden 2-1’lik galibiyetle ayrıldı.

2 hafta önce teknik direktör değişikliğine giden ve takımın başına Rıza Çalımbay’ı getiren Trabzonspor, geçen hafta Rıza Hoca’yla ilk çıktığı karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılmıştı. Bunun ardından kendi sahasında toparlanmak isteyen ve galibiyete ihtiyacı olan Bordo Mavili ekip, bu bilinçle çıktığı karşılaşmadan doğru oyunla oynayarak 3 puanı hanesine yazdırdı.

Alışık olduğumuz 11’den farklı olarak sahaya çıkan ve kart cezalısı Belhanda’nın yerine Selçuk’u kullanan Tudor, bu haftada oyun anlamında biraz geride kaldı dersek yanılmış olmayız.

Savunmadan uzun toplarla çıkan ve dönüşünde kapacağı toplarla da oyunu sete çevirip pozisyon bulmaya çalışan Trabzonspor’un bu taktiği işe yardı. Orta sahada da sert ve mücadelesi bir tavır sergileyen ev sahibi, bu anlamda da Galatasaray’ı sindirmiş oldu.

Sezon başında Milan oldukça yüksek bir bonservis bedeli ile transfer edilen ve bu karşılaşmaya kadar da ilk 11’de yer alan Sosa’yı da kenarda oturtan Rıza Hoca, ön bölgedeki oyun kurgusunda tamamen sert bir oyun anlayışı ile sahada yer alınca, Sarı Kırmızılı takımda buna reaksiyon vermeyi başaramadı.

Geçen seneden beri de duran toplarda sıkıntısı olan takım ilk golü yine duran toptan yedi ve gardı iyice düştü. Golün ardından rakibin üzerine daha da çok yüklenen Tudor’un öğrencileri yine ön alanda baskı yaptığı bir pozisyonun ardından yediği kontradan 2.golü kalesinde görmüş oldu.

Oyunun son dakikalarında Galatasaray farkı 1’e indirmiş olsa da, Trabzonspor bu haftayı galibiyetle bitirmiş oldu. Galatasaray ise zorlu bir fikstüre girmiş olduğu bu haftalarda, iki haftada toplamında 5 puanı bırakmış oldu.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna