Derbinin Etkileri Devam Ediyor

Süper Lig’in 23.haftasında bildiğiniz gibi sezonun en önemli karşılaşmalarından biri oynandı ve ev sahibi Beşiktaş geriden gelerek, Fenerbahçe’yi 3-1’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Bu yenilginin ardından ise Aykut Kocaman’ın karşılaşmada yaptığı teknik ve taktik hamleler ciddi şekilde eleştirilirken, Şenol Güneş’in yaptığı hamleler ise kamuoyu tarafından övgüler aldı.

Bildiğiniz gibi Fenerbahçe Fernandao’nun golüyle karşılaşmaya 1-0 önde başladı ancak bu golün ardından oyunun tüm hakiminin Beşiktaş’a geçmesi ve Aykut Kocaman’ın ısrarkla hamle yapmaması, Fenerbahçe için yıkım oldu.

Takımın başına geldiği günden bu yana ilk 11 tercihlerinde fizik kapasitesi yüksek oyuncuları seçen Kocaman’ın genel olarak bu taktiği tutmuş olsa da, derbide bu durum başına iş açtı.

Oyunun kontrolünü kaybeden ve sahada top tutmaktan ziyade, yan pas – kısa pas tercihlerini iyi yapan oyuncuları tercih etmesi, Fenerbahçe’nin özellikle dış sahada oynayacağı karşılaşmalarda işini daha da zora sokabilir.

Şenol Güneş ise yediği golün ardından Tolgay’ı oyun kurucu pozisyonuna getirerek, kenar çizgileri çok daha iyi kullanmaya başlayınca rakibi iyice geri püskürttü. Sarı Lacivertli takımda iki kenar bekinin de kart cezası sınırında olması da Beşiktaş’ın buradaki işini daha da kolaylaştırdı.

Bunun farkında olan Şenol Hoca’da, Quaresma’nın sık sık yerini değiştirerek rakip takım savunmasını iyice yordu ve skoru aldı.

Şimdi bildiğiniz gibi iki takım yeniden Beşiktaş’ın sahasındaTürkiye Kupası Yarı Final ilk maçında karşılaşacaklar. Tabii bu karşılaşmanın tansiyonu diğerine göre çok daha fazla olacaktır. Bir kere Fenerbahçe bu kez kaybetmek istemeyeceği bir karşılaşma için deplasmana gelecek ancak ipler yine Kara Kartal’ın elinde olacak.

Bu karşılaşmanın tüm ayrıntılarını Perşembe Günü yine buradan takip edebilirsiniz.

Bunun haricinde Fenerbahçe deplasmanda kaybetmiş oldu ama bu pek de bir şeyi değiştirmedi. Sarı Lacivertli takım eğer önündeki 3 karşılaşmadan 9 puanla ayrılırsa lider bile olabilir. Bunlardan ikisi de çok zorlu geçecektir; çünkü biri Galatasaray ile diğeri ise son haftaların formda takımı Akhisar Belediyespor’la olacak.

Bunun aksine Fenerbahçe bu mücadelelerden sıkıntılı bir skorla ayrılacak olursa ve puan anlamında da geriye düşerse işte o zaman, Aykut Kocaman ve Fenerbahçe ilişkisi de bozulabilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna