Derbide Puanlar Paylaşıldı

Spor Toto Süper Lig’in 9.haftasında iki ezeli rakip karşı karşıya geldi ve iki takımda maçı 0-0 bitirerek, haftayı 1’er puanla kapamış oldular.

1 haftadır konuşulan mücadelede genel yorumlar Galatasaray’ın maçın favorisi olacağı yönündeydi. Bunun sebebi de hem takımın namağlup şekilde yoluna devam etmesi hem de oyun olarak diğer takımların üzerinde olmasıydı.

Durum bu şekilde olunca bir de Galatasaray’ın kendi sahasında Fenerbahçe’yi ağırlıyor olması, tüm dengeleri Galatasaray’ın tarafına çevirmişti.

Maçın ilk 5 dakikalık bölümünde oyunu ileriye yığan ve pozisyon bulmaya çalışan Galatasaray, 5 dakikalık dilimin ardından oyun anlamında durdu. Tabii bunun sebebi Fenerbahçe’nin doğru oyunu oynaması oldu.

Savunmadan ileri çıkarken, topu ayağında tutmaya çalışan Fenerbahçe, orta alanda da Galatasaray’ın oyun gücünü pas trafiğiyle kırmayı başardı. Galatasaray’da topun Fenerbahçe’de kaldığı dakikalarda, devamlı faulle oyunu kazanmak istemesi, olumlu değil olumsuz bir tablo yarattı.

Ortalama olarak 2 dakikada bir fauller nedeniyle duran oyun, Galatasaray’ın bir türlü oyunu sete dönüştürememesine sebep oldu.

İlk yarıda tercih edilen bu oyunun ardından 2.yarıya daha hızlı başlayan Galatasaray, son 8 haftalık dilimindeki oyunu biraz daha yaklaşmaya çalışsa da, konuk ekip Fenerbahçe yine topu zaman zaman ayağında tutmayı başarınca bu devrenin de önemli olan ilk 15 dakikalık dilimini de Fenerbahçe kayıpsız atlatmış oldu.

Galatasaray oyununu biraz daha olgunlaştırmayı düşündüğü anlarda Belhanda, 2.sarı karttan oyundan atılınca Galatasaray oyuna 9 kişi devam etmek durumunda kaldı. Tabii bu dakikanın ardından bu kez de Fenerbahçe, oyunu kontrolü altına almaya çalıştı ve Galatasaray tüm oyun planını değiştirerek skoru korumayı denedi.

90 dakikada böyle olunca 0-0 berabere tamamlandı ve Galatasaray, Fenerbahçe’yle arasında bulunan 8 puanlık farkı korumuş oldu. Bu beraberlikten de Galatasaray, Aykut Kocaman’ın öğrencilerine göre bir adım daha avantajlı çıkmış oldu.

8 haftada oynadığı oyun gücünden biraz düşük gözüken Galatasaray, bu haftanın ardından haftaya Trabzonspor deplasmanına gidecek ve ondan sonrada fikstür oldukça zor olacak. Bu oyunun ardından Sarı Kırmızılı takımın puan kaybedeceği bir durum ortaya çıkabilir. Özellikle bu hafta sonu Trabzonspor deplasmanı Tudor’un öğrencileri için oldukça zor olacaktır.

Bu hafta hem Trabzonspor – Galatasaray karşılaşmasıyla ilgili hem de ligde oynanacak olan diğer karşılaşmalarla ilgili ayrıntılı tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna