Derbi Zamanı

Süper Lig’de bu haftanın en önemli karşılaşması bildiğiniz gibi Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında oynanacak.

41 puanla ev sahibi olan Şenol Güneş’in öğrencileri kendi sahasında 44 puanlı Aykut Kocaman’ın öğrencilerini ağırlayacaklar. İki takımında son durumlarına şöyle bir baktığımızda; ortaya çıkan somut verilerde ev sahibinin rakibine oranla bir adım daha öne çıktığı sonuca varsak bile, maçın bir derbi olması çoğu şeyi değiştiriyor.

Beşiktaş, hafta arasında Şampiyonlar Ligi’inde Bayern Münih’in konuğu oldu ve oradan pek de istemediği bir sonuçla ayrıldı. Maç boyunca topun peşinde koşturmak zorunda kalan Beşiktaşlı oyuncuların biraz da olsa yorulmuş olma ihtimalleri de bulunuyor.

Bununla beraber aslında 5 gollük bir skorla yenilmiş olmaları artık Beşiktaş’ın ağırlığını tamamen lige vermesini sağlayacak olan ayrı bir konu; çünkü artık buradan tur gelmeyecek. Bunun üzerine bir de puan olarak rakibinden geri olması, bu maçı kaybetmesi halinde Beşiktaş’ı daha fazla sıkıntıya sokacak.

Şenol Güneş ve öğrencileri bunun hesaplarını fazla fazla yaptıkları için iç sahada oynayacakları bu karşılaşmaya geri dönüş olarak bakacaklardır. Bu nedenle de Fenerbahçe karşısında ufak bir adım önde olacaklar.

Aykut Kocaman ve öğrencileri ise sabırlı oynama konusunda ellerinden geleni yapacaklardır; çünkü hoca Beşiktaş’ın gol için yükleneceğini fazlasıyla biliyor. Bu nedenle de oyunu tutma konusunda başarılı işler yapabilen Aykut Kocaman’ın takımını bu şekilde bir sistemle sahaya süreceği çok açık.

Öyle skor anlamında kopma olacak bir karşılaşma beklemiyoruz ancak Beşiktaş oyunun ilk dakikalarında skor üretirse, o zaman maçın önüde açık olacaktır. Yoksa Fenerbahçe bu oyunun skor anlamında büyümesine izin vermeyecektir. İpler Fenerbahçe’nin elinde olur ama avantaj sahibi olan taraf kesinlikle Beşiktaş.

BONUS: 350TL
Oyna