Derbi Fenerbahçe’nin!

Spor Toto Süper Lig’in 6.haftasında Kadıköy de karşılaşan Fenerbahçe ve Beşiktaş haftanın maçında hafızalardan silinmeyecek bir mücadeleye imza attılar.

90 dakika sonunda Fenerbahçe karşılaşmayı 2-1’lik skorla galip bitirirken, tam 4 kırmızı kartla beraber hakemin verdiği kararlar uzun süre konuşulacak cinstendi.

Beşiktaş deplasmanda olması nedeniyle oyuna biraz deha dengeli başlayarak, kontrollü bir oyunu tercih etti. Fenerbahçe ise Kadıköy de oynamanın verdiği avantajla rakibin göre daha tempolu başladığı karşılaşmada, ilk golü penaltı kazanarak buldu ve topun başına gelen Gulliano, Sarı Lacivertli takımı 1-0 öne geçirdi.

Tabii bunun yanı sıra mücadele oldukça gergin başladı. Futbolcuların da bu gerginlikten beslenir hale gelmesi de oyunun dengesini iyice kırdı. Sürekli duran oyundan sonra pozisyon bulmaya çalışan iki takım da bundan doğal olarak etkilendi.

Oyundan ilk atılan Quaresma oldu. Üst üste rakiplerine attığı tekmelerle takımını 10 kişi bırakan tecrübeli oyuncu, Beşiktaş’ın sistemini de değiştirdi. Bundan sonraki süreçte, biraz daha geriye yaslana Siyah Beyazlı takım, kaptığı toplarla hücumu düşünmeye başladı.

Sonrasında kaptığı toplardan bir tanesinde Cenk Tosun’a yaptığı müdahale ile golü engelleyen Neto, yüzde yüzlük pozisyona etki yaptığı için, oyundan atıldı ve iki takımda sayısal olarak dengelenmiş oldu.

Bir süre oyun bu şekilde devam ederken, Beşiktaş alıştığımız oyununa bir türlü geçiş yapamadı; çünkü oyunun gerginlik ve sertlik durumunun yüksek olması buna engel oldu. Fenerbahçe 2.yarıda bir penaltı daha kazandı ve bu kez de Jansenn’le farkı 2’ye çıkardı. Bu pozisyon sonrasında da Beşiktaş’tan Hutchinson bu kez Kara Kartal’ı 9 kişi bıraktı.

Hemen ardından aslında Fenerbahçe’nin farkı daha da artıracağını düşünürken, bu kez de İsmail Köybaşı oyundan atıldı ve oyun tekrar dengelendi.

Beşiktaş son dakikalarda baskısını artırırken, Negredo’nun pasında Babel farkı 1’e indirmiş olsa da, oyunun devamında Beşiktaş beraberliği yakalayamadı. Fenerbahçe de kazanması gereken haftada çok önemli bir 3 puanı cebine atarak, zirve yarışından kopmamış oldu. Oyun anlamında iki takım için yorum yapmanın oldukça zor olduğu bu karşılaşmada, hakemin oyunun önüne geçmesi iki takımı da ciddi derece etkiledi. Bu nedenle de oyundan ziyade şansı yanında olanın kazandığını söylemek daha doğru olacaktır. Bundan sonraki haftada Fenerbahçe’nin dış sahada alacağı galibiyet üzerinden bu maçtaki oyunu değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Beşiktaş cephesinde ise kaybedilen puanın çok önemli olmadığını düşünürsek, kırmızı kartların Siyah Beyazlı takımı daha çok etkileyeceğini net bir şekilde görebiliriz. Bunun nedeni de Şampiyonlar Ligi’nden sonra oynanacak ola Trabzonspor karşılaşması.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna