Deplasmanlarda Sıkıntı

Galatasaray’da deplasmanda alınan Gençlerbirliği mağlubiyetinin artçıları hala devam ediyor.

Bu hafta parolası galibiyet olan ancak istediğini alamayan takım, bildiğiniz gibi liderliği de Başakşehir’in eline vermiş oldu ve iki takım bu hafta şampiyonluk yarışında oldukça önemli olacak bir mücadeleye çıkacaklar.

Ankara deplasmanında 90 dakikalık oyunda topu ayağında tutmayı başaran ancak pozisyon bulma konusunda sıkıntı yaşayan takım, bu sene hemen hemen çoğu deplasmanda bunu yaşadı ve Başakşehir’e liderliği de bu maçlarda kaybettiği puanlar nedeniyle verdi.

Şu anda Avrupa’da ki takımları da işin içine katacak olursak, en iyi iç saha performanslarından birine sahip olan takım, dış sahada ise 7 mağlubiyet ve 2 beraberlik alarak toplamda 25 puandan olmuş.

Bu da şampiyonluk mücadelesi veren bir takım için ciddi bir sorun teşkil etse de, diğer takımlarında benzer sorunları yaşaması, Galatasaray’ın bu yolda önünü açan bir neden.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Terim’de, lig de bu tip durumların olabileceğini dile getirirken, bu hafta sonu iç sahada oynayacakları karşılaşmada Başakşehir’i geçip, liderliği tekrardan alacaklarını söylerken, bir yandan da çok dikkat edilmesi gereken bir 90 dakikaya çıkacaklarını da sözlerine ekledi.

Takımların iç sahada başka oynayıp, dış sahada başka oynamalarının sebei ise oldukça basit; oyuncuların özellikle iç sahada taraftar desteğiyle mental anlamda kuvvetli olmaları, fiziksel güçlerine de yansıyor. Bu iki tetikleyici unsur pozitif bir durum yaratıyor ve oyuncu daha iyi oynuyor. Deplasmanlarda ise bu kez rakip takımlar aynı duyguyu yaşamalarından dolayı, misafir takımlar mental anlamada geriye çekiliyor. Bunu kırmak içinde önce rakibi özellikle deplasmanlarda mental anlamda bozmak gerekiyor. Bunu yapamazsanız da iş zor oluyor.

BONUS: 1000TL 'YE KADAR 100%
Oyna