Çeyrek Finalde; Erken Final !

Her ne kadar turnuvaya sıkıntılı bir başlangıç yapmış olsa da sonradan oynadığı karşılaşmalarda gerçek kimliğini göstermeye başlayan Brezilya, dün Meksika karşısında aldığı 2-0’lık galibiyetle adını bir üst tura yazdırmayı başaran takımlar arasına girdi.

Tabii karşılaşma öncesi zaten Brezilya’nın birçok yönden avantajının olduğunu net bir şekilde bilmekle beraber, bu karşılaşmada Meksika’nın işinin zor olduğunu da belirtmiş ve takım eğer turu geçmek istiyorsa şu ana kadar yapmadığı bir şeyi ortaya koyması gerektiğini de dile getirmiştik ancak yapamadılar.

Şimdi dün oynanan Brezilya maçında diğer maçlardan farklı olarak net bir durum gördük. O da güçlü bir takımın kapanan savunmayı açma konusunda neler denediği ve neler yapabildiği oldu. Bundan bir önceki karşılaşmada Rusya, İspanya’yı çaresiz bir hale getirip elerken; dün Meksika Brezilya’nın gol atamadığı her dakika daha da sıkıntıya girmiştir.

Şimdi Brezilya’nın, bu şekilde rakibi kendi yarı alanında oynatma zorunluluğunda bırakan takımlardan en büyük farkı, bireysel anlamda her oyuncusunun, ortalamanın da üzerinde çalım atma yeteğiyle beraber, sıkışan oyun – dar alan dinamiğinden sıyrılabilme potansiyellerinin çok yüksek olması. Böyle bir özelliğe de sahip olunca açıkçası rakip takımın size direnebilme şansı bir yere kadar oluyor. Onu da zaten faulle yapabiliyor.

Ön alanda Neymar önderliğinde, Willian, Jesus, Casemiro ve takımın tüm pozisyonlarında oynayan oyuncular her an birbrlerini 3.bölge içine sokabiliyorlar. Bu karşılaşmadan sonra açıkçası Brezilya’nın kupa için güçlü favorilerden biri olduğunu söylemeliyiz.

Kupaya bir diğer gizli aday ise Belçika, rakibi Japonya karşısında son dakikada bulduğu golle Brezilya’nın rakibi oldu. Karşılaşmada iki farklı 45 dakika oynandı. İlk 45’te takımlar daha çok birbirlerini kontrol etmeye yöneli bir oyun tercih etseler de Belçika doğal olarak ön alanda daha çok golü arayan takımdı. Japonya ise kaptığı toplarla hızlı oyuncularını kullanarak ileriye gidip skor bulmanın peşinde olacaklardı ve oyunun 2.yarısında da ellerine geçen bu fırsatı iyi değerlendirmiş oldular ve birden 2 farklı skor üstünlüğünü ellerine geçirdiler.

Sonrasında tıpkı Brezilya maçında olduğu gibi ama bu kez sadece ön alan oyuncuları konusunda turnuvanın en başarılı kadrolarından birine sahip olan Belçika’da bazı oyuncuların sazı eline alması yetti. Japonya’da kale önünde bu kadar hareketli olan oyuncular karşısında bir yere kadar direnebildi. Belki biraz daha dişini sıksa ve 2 gol atmış olmanın verdiği güvenle son korner pozisyonunda o kadar açılmamış olsa, maçı berabere bitirebilirlerdi ama rakibiniz Belçika olunca affetmiyor.

Şimdi turnuvada erken bir final yaşanacak ve Brezilya ile Belçika karşı karşıya gelecekler. İki takımda bu turnuvada sonunda dişlerine göre bir rakiple karşılaşmış olacaklar. Maç günü geldiğinde bu karşılaşmaya dair tüm ayrıntıları yine burada bulabileceksiniz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna