Cenk Tosun Resmen Everton’da

Beşiktaş’la beraber yıldızı parlayan oyuncu, bildiğiniz gibi uzun süredir Avrupa’daki takımların iştahını kabartıyordu.

 

Premier Lig ve Avrupa’da ki diğer major liglerden teklifler alan ancak gitmek için devre arasını bekleyen oyuncu, sonunda kulübü Beşiktaş’ında ikna olmasıyla İngiltere’de forma giyecek.  

Premier Lig’in köklü takımlarından biri olan Everton’la anlaşan oyuncu, şu ana kadar en yüksek bonservis bedeliyle Avrupa’ya giden oyuncu olarak tarihe de geçmiş durumda.

Everton’un ligin ilk zamanlarında özellikle skor anlamında yaşadığı sıkıntılardan dolayı puan anlamında ciddi problem yaşamıştı. Sonrasında kulüpte yaşanan teknik direktör değişikliğinin ardından toparlanan takım, puanlar almaya başlayarak yukarıya doğru tırmanışa geçti ancak gol problemini bir türlü halledemedi.

Bunun üzerine harekete geçen Everton golcü oyuncunun işini bitirerek önemli bir işe imza atmış oldu, ki Cenk Tosun’da süre alacağı ilk maçtan itibaren etkisini göstermeye başlayacaktır.

Beşiktaş ise Cenk Tosun’dan boşalan koltuğu henüz kimle dolduracağına karar vermiş değil. Ortada çeşitli oyuncu isimleri atılsa da, yayıncı kuruluşa konuşan Başkan Fikret Orman, bu bölgeye transfer yapmazlarsa kimsenin şaşırmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve herhangi bir gelişme olduğunda da sizlerle paylaşmış olacağız.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna