Cenk Tosun da Yeni Gelişme

Bir süredir devre arasında gidip gitmeyeceği konuşulan Beşiktaş’ın deneyimli golcüsü Cenk Tosun için bir süredir Everton’un ciddi şekilde ataklar yaptığını biliyorduk.

Bugün İngiltere basınında çıkan haberlere göre Premier Lig temsilcisi Everton’un bu transferi bitirdiği haberleri çıktı. 28 Milyon Euro karşılığında oyuncuyu 1 Ocak’ta kadrosuna katacak olan Everton’un şimdilik bir açıklama yapmadığı ancak bu işi gizliden gizliye yürüttüğü de konuşuluyor.

Her ne kadar Fikret Orman’ın Cenk Tosun’u satmak gibi bir niyetimiz  yok demesinin ardından çok kısa bir süre bile geçmemesi, bu ihtimali yine düşündürücü kılsa da, ateş olmayan yerden duman çıkmaz deyimi şu an yaşanılanlar için oldukça uygun olur.

Oyuncunun transferiyle ilgili bu kadar yoğun konuşulurken, bu transfer gerçekleşmeyecek olursa, sezon sonunda da bu iş muhtemelen olmayacaktır. Fikret Orman’ın yaptığı açıklamaları tamamen stratejik bir hamle olarak yorumlayabiliriz. Çünkü yönetimin bir yandan da ticaret yaptığınıu unutmayalım.

Tabii oyuncunun alternatifiyle iligli ise henüz öne çıkan bir isim yok. Belki Beşiktaş’ın eski oyuncusu Demba Ba gelebilir ama Onun da form olarak takımın yapısına oranla oldukça geride olması, Şenol Güneş için problem yaratabiir.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna