Bundesliga’da 11.Hafta

Bundesliga’da geride bıraktığımız 10 hafta sonunda Bayern München 23 puanla ligin zirvesinde yer alıyor. Ligin liderini hemen arkasından takip eden, Dortmund 20, Leipzig 19, Hannover 18 ve 17’şer puanda bulunan Schalke ve M.Gladbach’ta zirveyi oldukça yakından takip ediyor.

Tabii Bayern her sene olduğu gibi bu sene de yukarıdaki yerini sağlamlaştırmak için elinden gelen çabayı gösterecektir.

Bu hafta oynanacak olan karşılaşmalara baktığımızda;

Frankfurt – W.Bremen

Ev sahibi ligin son sıralarından kurtulmanın peşinde olan rakibi karşısında avantajlı durumda bulunuyor. İki takımda bunun yanı sıra bu karşılaşmada skor üretebilirler.

Augsburg – Leverkusen

İki orta sıra takımının karşı karşıya geleceği karşılaşmada, yine karşılıklı gol durumu için uygun bir karşılaşma olacaktır.

Freiburg – Schalke

Ev sahibinin mutlaka bu karşılaşmadan puanla ayrılması gerekiyor ancak konuk ekip ligin dengeli takımlarından biri ve bu karşılaşmada da yabana atılacak bir takım değil. Konuk ekip bir şekilde oyunu almaya başarır.

Hamburg – Stutgart

Yine haftanın zor geçecek karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede, ev sahibin son sıralardan kurtulmak adına kedi sahasında kazanmak istemesi gibi bir durumla karşı karşıyayız. Bu da oyunun tüm dinamiklerine etki edecektir. İlk yarı sessizliği için uygun bir mücadele olacaktır.

M.Gladbach – Mainz

Ev sahibi puanlamadaki yerini korumak adına bu maçı kazanmak zorunda ve bu karşılaşmadan 3 puanı alabilecek güce de fazlasıyla sahip.

Leipzig – Hannover

Haftanın merakla beklenen ve zirveyi de oldukça yakından ilgilendiren karşılaşmasında, konuk ekip zor bir deplasmana geleceğinin fazlasıyla farkında olacaktır. Tabii iki takımında hafta arası maç oynaması da durumu doğrudan etkileyecek. İki takımda oyuncu bazında bakıldığında karşılıklı gol üretebilecek potansiyellere sahip durumdalar ve karşılaşmanın da en önemli ayrıntısı bu olur.

Dortmund – B.München

11.haftanın dev mücadelesinde iki ezeli rakip karlı karşıya geliyor ve iki takımında sahaya kazanmak için çıkacaklarını rahatlıkla söylememiz de gerekiyor. Tabii ev sahibi Dortmund Şampiyonlar Ligi’nde uğramış olduğu puan kaybının ardından bu karşılaşmaya moralsiz olarak çıkacak olsa da, karşılaşmanın önemli oyuncuları iç sahada oynayacakları karşılaşmada fazlasıyla motive edecektir. Konuk ekibin avantaj sahibi olacağı karşılaşmada, karşılıklı gol ve 2,5 gol barajı rahatlıkla atlatılır.

 

BONUS: 350TL
Oyna