Bundesliga’da 10.Hafta

Bundesliga da şu anda 20’şer puanda bulunan Dortmund ve Bayer Münih ligin zirvesinde yer alıyorlar. İki takımında oyun gücü şu anda ligde iyi durumda olmalarını sağlıyor ve muhtemelen de ilerleyen haftalarda da durum bu şekilde gelişecektir.

İki takımın ardından gelen takımlarda ilk 6’lık dilimde alacağı sonuçlarla, puan anlamında değişiklikler yaşanmasına sebep olabilirler. Geçtiğimiz senelerde özellikle Bayern, bu haftalara kadar gelinen süreçte lige ciddi şekilde ambargo koyarlardı ve durumun ne şekilde devam edeceğini aşağı yukarı belirleyebilirdik ancak şu anda Bundeliga da oldukça dengede gidiyor.

Bu haftanın karşılaşmalarında;

Mainz – Frankfurt

Haftanın dengeli olabileceğini düşündüğümüz karşılaşmasında, iki tarafta sahadan puanla ayrılabilir. Tabii ev sahibi ekibin iç saha avantajı olsa da konuk ekipte skor üretme konusunda sıkıtı yaşamayabilir. Taraftan ziyade gollere odaklanmak saha da doğru olacaktır.

Hannover – Dortmund

Zirve mücadelesini yakından ilgilendirecek olan karşılaşmada, ev sahibinin beraberlikle buradan ayrılması takım için yeterli olacaktır ancak konuk ekip için durum pek de böyle değil ve yukarıda kalmak istiyorsa kazanmak zorunda. Savunma anlamında iyi işler ortaya koyan rakibi karşısında pek de kolay geçecek bir 90 dakika düşünmüyoruz. İlk yarı alt seçeneğinin uygun olacağı bir karşılaşma olacaktır.

Herta Berlin – Hamburg

Konuk ekip alt sıralardan yukarıya doğru tırmanışa geçmek istiyor ve bu durumda da kazanmak zorunda anca ev sahibi iç saha avantajını kullanıp, avantajı kendine çevirmek isteyecektir.

Hoffenheim – M.Gladbach

Haftanın bir diğer önemli karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede iki takımda sahaya kazanmak için çıkacaktır ancak bu iki takımın oyun gücünü düşündüğümüzde pek de kolay olacak bir durum değil. İlk yarı alt bu karşılaşma için de uygun bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra ev sahibin iç saha avantajını da cebinize koyabilirsiniz.

Leverkusen – Köln

Ev sahibi kendinden hem oyun olarak hem de kadro olarak zayıf olan rakibi karşısında kazanmasıı bilecektir.

Schalke – Wolfsburg

Ev sahibinin diğer maçlara göre dağılımlara baktığımızda önemli bir fikstür avantajı bulunuyor. Bu durumda da kendi sahasında oynayacakları karşılaşmada maçın favorisi olacaklardır.

Bayern Münih – Leipzig

Haftanın en önemli karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede, Bayern maçın mutlak favorisi olacak. Tabii konuk ekip rakibine karşı 1 puan geride olsa da, bu deplasmandan puanla ayrılması oldukça zor olacaktır. Münih bu maçı kayıpsız atlamak zorunda ve bunu yapacak güçleri de fazlasıyla var.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna