Bundesliga da 16.Hafta

Bundesliga’da 35 puanla zirvede olan B.Münih, hem oynadığı oyunla hem de puan farkıyla mental olarak oldukça iyi durumda ve bu da takımın oyununa doğrudan etki ediyor. Bu ligde de eğer yeni yıla kadar B.Münih kazanmaya devam ederse, farkı ciddi anlamda açmayı başarır ve bir daha da yakalanması zor bir yere doğru bu durumu götürür.

Bu ligde de 2.lik için yarışan takımların puan anlamında birbirlerine yakın olmaları bir süre sonra tüm konsantrasyonların buraya odaklanmasına sebep olacak. Leipzig, Schalke, M Gladbasvh, Leverkusen, Hoffenheim, Augsbur, ve Dortmund gibi takımların, ki buraya 2-3 tane daha takım koyabiliriz ki bu takımların puan anlamında birbirlerine yakın olmaları buradaki sıralamanın değişimine devamlı olarak katkıda bulunacaktır.

Günün karşılaşmalarında;

Wolfsburg – Leipzig

Haftanın önemli karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede, konuk ekip kaybederse ligde ulaştığı noktadan aşağıya inebilir ve takım bunun farkında ancak son zamanlarda savunma konusunda sıkıntılar yaşayan takım, bunu sorunu bir türlü halledemiyor. Ev sahibi de kendi sahasında oynayacağı için zaten mental anlamda rakibine karşı ciddi bir üstünlük kurmuş olacak. Son 3 maçını kazanamayan Leipzig’e karşı içerde skor üreteceklerdir. Bu nedenle 2,5 gol barajının aşımı için uygun bir mücadele olur.

Freiburg – M Gladbach

Konuk ekip rakibine oranla lig düzeyinde çok daha iyi işlere imza atıyor ancak bu deplasmanda genel olarak ev sahibine karşı bir şanssızlık yaşadığı ortada. Gerek hafta arası karşılaşması olması gerek ev sahibinin de kendi sahasında oynayacağı karşılaşmaya bunun bilincinde çıkacak olması yine özne olarak masaya gol dengesini bırakıyor.

Hamburg – E.Frankfurt

Konuk ekibin deplasman performansının iyi olması ve oyun düzeninin de ev sahiplerini sıkıntıya sokuyor olması, Frankfurt için ciddi bir avantaj. Bir de Hamburg’un rakibi karşısında şansının pek de tutmadığını dile getirmek gerekiyor. Haftanın sıkı karşılaşmalarından biri olmasını beklediğimiz bu karşılaşmada dengeler biraz zor bozulur. Özellikle ilk yarıda iki takımda kontrollü bırakmak istemeyeceği için, sessiz bir ilk yarı ile karşılaşabiliriz.

Mainz – Dortmund

Konuk ekip her ne kadar ligin sükseli kadrolarından birine sahip olsa da, hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Bu nedenle de zaten takımda teknik direktör değişikliği yaşandı ve takım bu kan değişikliğinin meyvelerini almak için sahaya çıkacak. Ev sahibi ile kadro kıyaslaması yapıldığında konuk ekip maçın mutlak favorisi ancak son haftalarda ciddi anlamda zedelenen takımın bu kadar kısa zamanda toparlanmış olması pek mümkün değil gibi görünüyor. İki takımında skora katkı yapacağı bir karşılaşma olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna