Brezilya Serie A’da Yeni Hafta

Brezilya Serie A’da artık son 3 haftaya giriyoruz ve ligin bitimine son 3 hafta kalan en yakın rakibiyle olan puan farkını 10’a çıkaran Corinthians ligde şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonlukla lig tarihinde 7.şampiyonluğunu kazanmış oldu.

Lig başından beri ortaya koyduğu pozitif performansla bunu sonuna kadar hakkeden takım, bu uzun maratonda mutlu sona ulaşmış oldu. Şimdi ligin bitimine 3 hafta kala hem ilk 6 için hem de aşağıda yer alan takımlar düşmemek için kıyasıya bir mücadele verecekler.

Günün karşılaşmalarında;

Flamengo – Corinthians

Konuk ekip şampiyonluğunu ilan ettikten sonra bu deplasmanda kazanması oldukça zor. Ev sahibi kazanmak zorunda olduğu karşılaşmada 3 puanı alacaktır.

Goianiense – Chapecoense

Konuk ekip ligin dibine demir atmış olan rakibinin karşısına avantajlı bir şekilde çıkacak. 2,5 gol barajı iki takımında desteğiyle geçilir.

Sao Paulo – Botafogo

Haftanın zor karşılaşmalarından biri olacak bu mücadele iki tarafa da oldukça yakın. Kazanmak için sahaya çıkacak olan taraflara beraberlik yetmez. Belki bu duruma konuk ekip sevinir ama sonrası için biraz riskli bir sonuç olur. İki tarafta skor üretecektir.

Sport Recife – Bahia

Ev sahibi oldukça kritik geçecek olan 3 haftaya giriyor ve ne yapıp edip bu karşılaşmadan puan almak zorunda olduklarını biliyorlar. Yani kısacası bu 3 maçlık final serisinin ilk ayağı, bu nedenle kendi sahalarında bir sürpriz yapabilirler.

Vitoria – Cruzeiro

Haftanın en kritik karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede de ev sahibinin bir ayağı düşme potasının tam içimde olduğu için rakibi karşısında direnmek zorunda ancak konuk ekip oyun ve kadro olarak rakibine oranla çok daha üstün durumda. Zor olan bu karşılaşmada konuk ekip maçın favorisi olacaktır ancak 2,5 gol barajı konusu biraz zor olur.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna