Brezilya Serie A’da 10.hafta

Geride kaldığımız 9 haftada elde ettiği 7 galibiyetle yoluna dolu dizgin devam eden Corinthians şu anda ligin zirvesinde yer alıyor ve işler takım adına oldukça doğru gidiyor. Takımın ardından gelen Gremio’nun ise 22 puanı var ve 2.takım için de işlerin doğru gittiğini söylemek mümkün.

İlk 2’den sonra gelen takımlar için lig biraz sıkıntılı geçiyor. Şu anda puan farkı 2.’yle 6, liderle 7. Bu durumda muhtemelen Corinthians ve Gremio üst üste galibiyetler alırlarsa, arayı açıp gidecekler. O zaman da yarış 3 ve 10.sıra takımlarına dönecek. Tabii alt tarafı da unutmamak gerekiyor.

10.haftada günün maçları ise şu şekilde;

Vasco Gama – Goianiense

9 maçta sadece 2 galibiyet alan konuk ekibin bu deplasmanda işi oldukça zor olur. Galibiyete ihtiyacı olan ev sahibi, saha ve seyirci avantajını kullanıp kazanmak isteyecektir. Bunun dışında gol tercihi de olabilir.

A.Paranaense – Vitoria

Ev sahibinin saha avantajı dışında bir avantajı bulunmuyor. İki takımın da ligde pozitif futbol oynadığını söylemek zor olduğundan karşılıklı gol rahatlıkla düşünülebilir.

Cruzeiro – Coritiba

Haftanın sonucu merakla beklenen mücadelelerinden birisi olacak bu karşılaşmada, ev sahibi temsilcisi karşılaşmadan 3 puanı aldığı takdirde, birden üst sıralara doğru çıkış yapacak. Kaybederse de avantajını yitirmiş olacak. Ev sahibi kazanmak için her şeyi yapacaktır. Golü düşünmekte ayrıca cebinizde dursun.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Gremio – Corinthians

Haftanın bir diğer sonucu merakla beklenen karşılaşmasında, ligin zirvesi sahaya çıkacak. Bu nedenle iki takımında kazanmak için sahaya çıkacağını biliyoruz. Konuk ekip kazanıp puan farkını açmak isterken, Gremio’da liderliği ele geçirmek için oynayacak. Taraf bahsinin risk olacağı karşılaşmada karşılıklı gol ilk etapta mantıklı gelecek seçim olur.

Ponte Preta – Palmeiras

İki orta sıra takımının mücadelesinde ev sahibi saha avantajıyla maçın favorisi olsa da, konuk ekipte bu deplasmana mağlubiyet için gelmeyecektir.

Sao Paulo – Flumiense

Ev sahibi kazanırsa 3 puanı alıp, yukarıya tırmanacak ancak bu sadece kendi elinde olan bir durumda değil. Diğer maçlarında beklediği gibi sonuçlanması gerekiyor. Flumiense’nin ise alacağı beraberlik takıma ilaç gibi gelecektir. İki takımın son durumuna baktığımızda yine gol üzerine düşünmek mantıklı olacaktır.

Bahia – Flamengo

Ev sahibi ligin alt sıralarında yer almış olsa da alacağı bir galibiyetle üst sıralara tırmanacak ve bu da ev sahibi takımın son şanslarından biri olacak. Bu maçı da kaybederse bundan sonraki süreci toparlamak sıkıntı yaratabilir. İç saha temsilcisi bu fırsatı değerlendirmek isteyecektir. Tabii bunun yanı sıra konuk ekibinde en az 1 puan için sahada olacağını düşündüğümüzde, zor bir karşılaşmanın bizi beklediğini söyleyebiliriz. Gol üzerinde kafa yormakta fayda var.

Chapecoense – Atlı Mineiro

Ev sahibi takım zayıf rakibi karşısında 3 puanı alıp bir sonraki haftaya daha rahat girmek isteyecektir. Maçın favori Chapecoense olacaktır.

Botafogo – Avai

Ligin 4.cüsü ligin sonunu ağırlayacağı bu karşılaşmada maçın mutlak favorisi olacaktır. 2,5 üstü tercihine de gidilebilir. Botafogo hata yapmaz.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna