Conor Mc Gregor -  Khabib Nurmagomedov

Dövüş severler büyük gün için geri sayıma geçtiler. Rus asıllı dövüşçü Khabib Nurmagomedov ile Mc Gregor arasında oynanacak olan karşılaşma için gün sayan UFC’ciler, iki farklı stilde tarzı olan iki dövüşçüyü arenada izleyecekler. Tahmin edeceğiniz üzere de UFC’nin en büyük dövüş gecelerinden biri olacak. Tabii gecenin ana maçının yanı sıra yine alt karta da birbirinden heyecanlı müsabakalar var.

 

Rusya’da dünyaya gelen ve ilk MMA müsabakasına Eylül 2008’de çıkan Khabib, bir ayda tam dört kez maç kazanarak adından bahsettirmiş oldu. Sonrasında 2008 ylında Moskova’da düzenlenen turnuvada üç rakibini yenip şampiyon olan Nurmagomedov sonrasında üç yılda 12 maçın tamamını kazanarak yenilgisiz bir şekilde kariyerine devam etti.

 

Tabii bildiğiniz gibi UFC’de yer almak için daha fazlası gerekiyordu ve O ‘da daha fazlasını yaparak Rusya ve Ukrayna’da çıktığı mücadelelerin hepsini kazanarak UFC kariyerine de başlamış oldu.

 

Diğer tarafta ise UFC denilince direkt olarak aklımıza gelen bir karakter var. Conor Mc Gregor. 2008’de başlayan kariyerine tüy siklet ve hafif siklet şampiyonlukları ekleyen Conor, UFC’de Jose Aldo’yu 13 saniyede nakavt ederek önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. Bunun yanı sıra UFC 205’te Eddie Alvarez’i nakavt ederek iki ayrı siklette aynı anda şampiyon olan ilk dövüşçü oldu.

 

Eddie Alvarez ile çıkılan müsabakanın ardından bir daha kafes maçına çıkmayan Gregor’ın o tarihten beri ne zaman dövüşeceği merakla bekleniyordu. Planlanan ise Nurmagomedov maçıydı ve o güne de oldukça kısa bir süre kaldı.

 

İkilinin basın toplantısında da oldukça ilgi çekici sahneler vardı. Tabii bir yanda dünaynın en popüler dövüşçülerinden biri olan ve özellikle şov konusunda şapka çıkaran Gregor yine bekleneni yapmayı başardı. Toplantının ardından rakibinin inançlarıyla alay ettiği ileri sürülen İrlandalı dövüşçü için bu durum tahmin edeceğiniz üzere oldukça normaldi. Bunun bir şov olduğunu da unutmamak gerekiyor. Profesyonel anlamda maç zamanına gelene kadar da şovun gerektirdiklerini fazlasıyla yapan Conor’un çok ciddi bir kitlesi olduğunu da unutmamak gerekiyor. Zaten eğer merak edip bakacak olursanız hem maçları hem de kendi markası konusunda ne kadar başarılı olduğunu görebileceksiniz.

 

Bu sayede dövüşü kadar rakipleri hakkında konuşmalarıyla da yapacağı dövüşü başka bir seviyeye getiren İrlandalı aynı zamanda kıyafetleri konusunda da ikon olmayı başarmış durumda. Bir de zaman zaman 1.raund da nakavt edeceğim dediklerini nakavt etmesi de O’nu buranın zirvesine taşıdı ve sevenleri olduğu kadar sevmeyen birçok kişinin de olduğunu da ekleyelim.

 

Bu dövüş aslında Nurmagomedov için daha büyük bir şans. Eğer Conor yenerse belki şaşırmayız ama buradan Rus asıllı dövüşçü galip çıkacak olursa, o zaman işin rengi değişecektitr. Bu tip fırsatların da böyle organizasyonlarda bir kaç defa denk geldiğini düşünecek olursak, Khabib okun yönünü belki de değiştirebilir.