Bir Diğer Finalist Kim Oluyor?

Dünya kupasında dün oynanan karşılaşmanın ardından kupanın ilk finalisti Fransa oldu. Şimdi bu akşam oynanacak olan karşılaşmanın arıdndan da Fransa’nın rakibi belli olacak.

Bir yanda turnuvaya başlarken yarı finale kadar yükselecekleri düşünülmeyen Hırvatistan bir yanda ilk grup maçına sıkıntılı bir şekilde başlamış olsa da sonradan toparlanan ve oyuncu gücünü ortaya koyan İngiltere karşı karşıya gelecek.

Bu akşam ki karşılaşma için İngiltere’den başlayacak olursak, İngilizlerin bu kupaya zaten damga vurduklarını söyleyebiliriz. Hem kendi takımlarında oynayan oyuncular bazında hem de diğer ülkelerin takımlarında oynayan oyuncuların Premier Lig’de forma giymesinin tesadüf olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Şu anda dünyanın takip ettiği ligler sıralamasında 1.sırada olan Premier Lig ve orada forma giyen oyuncular, bu turnuvada diğer oyuncuların arasından sıyrılmayı başardılar. İngiltere de her hafta kalburüstü karşılaşmalar oynayan oyuncular bir kere buradaki karşılaşmalara adaptasyon konusunda pek de zorlanmadılar. Bu da takımları için ekstra sayılabilecek bir durum oldu.

Özellikle İngiliz oyuncuların karşılaşma boyunca disiplin anlamında oyundan kopmamaları ve en büyük silahları olan duran toplar konusunda turnuvanın en iyilerinden biri olmaları İngiltere’yi buralara kadar getirmiş oldu. Bu akşam da Hırvatistan’ın özellikle duran toplar konusunda ekstra önlem alması gerekecek.

Hırvatistan’a geldiğimizde ise takımın mevcut kadrosu ve ortaya koyduğu futbol dinamiğinde etkileyici bir denge var. Belki de yıldız diyebileceğimiz tek bir oyuncusu olmasına rağmen takım anlamında sahada önemli bir duruş sergileyen Hırvatlar, bu akşam da bu güçlerini sahaya yansıtmak için mücadele edecekler.

Hırvatistan genel olarak ofansif bri kadroya sahip ve oyunu ön alanda oynamayı seven bir takım ancak bu şu ana kadar Hırvatistan’ın işine yaramış olsa da, bu akşam İngiltere karşısında bu sistemi değiştirmek zorundalar. Kanat bekler konusunda oldukça iyi işleyen iki bölgeye sahip olan İngiltere eğer Hırvatlar ofansif bir oyunla sahaya çıkacak olurlarsa tüm dengeleri kendilerine çevireceklerdir.

Bu nedenle Hırvatistan’ın da bu akşam dengeli bir oyunla sahada yer almasını bekliyoruz. İngiltere kağıt üzerinde maçın favorisi olmakla beraber, bireysel anlamda da baktığımızda da sahanın her bölgesinde rakibine oranla daha iyi durumda. Gecenin sonunda bunu kullanan taraf İngiltere olacaktır. Hırvatistan’ın böyle bir İngiltere karşısında final görmesi sürpriz olur.

Mobil Bahis Siteleri