Bir Devir Daha Kapandı

Serie A’nın efsanelerinden biri olarak bilinen ve aktif futbol yaşantısına başladığı yerde nokta koyan Francesco Totti, 25 senesini verdiği Roma’da dün son maçına çıktı ve 40 yaşında futbola veda etti.

Roma’nın Genoa’yı 3-2 yenerek Şampiyonlar Ligi vizesi aldığı mücadelenin 54.dakikasında Salah’ın yerine giren oyuncu, aktif futbol hayatında son kez Olimpiyat Stadyumu’nun çimlerine bastı.

25 yılda 785 kez sahaya çıkan oyuncu, 307 gol atıp, 197 kez asist yaptı ve sadece Roma’nın formasını giydi. Bir dönem Real Madrid’in ısrarla istediği ancak Roma’yı bırakmak istemeyen Totti’nin bu benzer teklifleri de yıllarca reddettiğini biliyoruz.

Roma’nın imparatoru böylece bir devri kapatmış oldu. Böyle bir kaptanı izlemiş olmanın verdiği büyük bir keyifle ve günümüz futbolunda bir kulübe 25 sene vermenin ne kadar güç bir şey olduğunu bilerek, biz de Totti’yi büyük bir saygıyla uğurluyoruz.

Şimdi konuşulan haberlere göre de yeni sezon da Roma’nın teknik ekibinde yer alacak olan Totti, uzun bir kariyere de muhtemelen teknik direktör olarak devam edecek!

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna